Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Iść, czy nie iść? Iść, czy nie iść?

Zanim będziesz u brzegu

Elbląg, Zanim będziesz u brzegu Artur Barciś podczas piątkowej inauguracji festiwalu

Dzisiaj o godz. 19.00 w kinie Światowid odbędzie się koncert laureatów IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?" oraz spektakl poetycki "Zanim będziesz u brzegu" w wykonaniu Hanny Banaszak i Miroslawa Czyżykiewicza. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

W koncercie laureatów zaprezentują się zwycięzcy festiwalu "...Czy to jest kochanie?" w kategorii recytacji, piosenki artystycznej oraz kabaretów i teatrów satyry. Gwiazdami tego wieczoru będą również Hanna Banaszak i Mirosław Czyżykiewicz, którzy wystąpią w spektaklu "Zanim będziesz u brzegu".
     - Spektakl "Zanim będziesz u brzegu" zrobiłem wraz z grupą przyjaciół w Teatrze ,,Atelier'' w Sopocie - mówi reżyser spektaklu Jerzy Satanowski. - Zebrałem w tym przedstawieniu wiersze i piosenki, które najogólniej mówiąc dotyczą przemijania.
     Autorami tekstów są: Jan Kochanowski, Bolesław Leśmian, Jan Wołek, D. Czupkiewicz, P. Borkowski, Franciszek Villon, Jonasz Kofta, Edward Stachura, Zbigniew Herbert, Ryszard Krynicki, Jorge Luis Borges i Edna St. Vincent Millay.
     - Formę spektaklu ukształtował mit Orfeusza i Eurydyki - kontynuuje reżyser. - Opowieść o wędrownym artyście, który wyruszył ze swą sztuką w zaświaty, aby odzyskać ukochaną. Dwie osoby siedzące na progu sceny są dla mnie właśnie wyobrażeniem Orfeusza i Eurydyki. Od początku nierozerwalnie związana była z tym projektem Hania Banaszak i szukałem dla niej partnera o skrajnie różnej ekspresji wokalnej. Znam tylko jednego artystę, który potrafi grać, śpiewać, mówić zupełnie inaczej niż Hania, a jednocześnie robić to doskonale - Mirosława Czyżykiewicza.
     Spektakl "Zanim będziesz u brzegu" zaprezentowany zostanie dzisiaj o godz. 19.00 w sali kina Światowid. Cena biletu 25 zł.
     Patronat prasowy nad IX Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?" objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl. Głównymi sponsorami festiwalu są: Grupa Lotos, Plus GSM, Alstom.
     Program IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?"
     
     Podwójne zaproszenia na spektakl poetycki "Zanim będziesz u brzegu" i koncert laureatów IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?" wygrali: Bronisława Porowska i Piotr Pol. Gratulujemy, potwierdzenia za kilka minut wyślemy mailem.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA