Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaopiekuj się Warmią - dobrze

 
Elbląg, Zaopiekuj się Warmią - dobrze

Pozostały ostatnie dni na zgłoszenia udziału w konferencji dotyczącej dziedzictwa materialnego i niematerialnego Warmii. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do Barczewa na spotkania szkoleniowo-warsztatowe, połączone z dyskusjami z udziałem ekspertów.

Samorządowców, nauczycieli, przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, depozytariuszy, właścicieli i opiekunów historycznych warmińskich budynków i zabudowań oraz wszystkie osoby zainteresowane dziedzictwem materialnym i niematerialnym Warmii CSE „Światowid” zaprasza do udziału w spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     - Każdy z uczestników otrzyma pakiet materiałów, które powstały w ramach projektu – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, koordynator projektu. – Będzie to okazja do zdobycia książki „Warmio, quo vadis?”, płyt z filmami „Pięć opowieści o Warmii”. Uczestnikom przekażemy również ulotki z informacjami o tym, jak dbać o warmińską zieleń.
     Na konferencję zaproszeni zostali specjaliści z zakresu ochrony zabytków, krajoznawcy, regionaliści, eksperci z ogromną wiedzą dotyczącą naszego regionu, którzy znają go od podszewki. Podczas spotkań, w zależności od dnia konferencji (można uczestniczyć w całości lub wybrać jeden dzień) zostaną podjęte tematy ochrony zabytków – przepisów prawnych, praktyki, codziennej opieki nad zabytkami, opieki nad historyczną zielenią i edukacji regionalnej.
     Potwierdzenie obecności, z zaznaczeniem dnia, którego dotyczy wybór, należy przesłać mailowo pod adres: rpd@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 października br. Udział w konferencji jest bezpłatny.
     Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
     
     Data: 25-27 października 2017 r.
     Miejsce: Barczewo – Skarbiec Kultury Europejskiej
     
     Ramowy program konferencji:
     25 października (środa) godz. 9 - 14.30
     9.00 – rozpoczęcie konferencji, prezentacja dobrych praktyk
     10.30 – dr Iwona Liżewska (kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Warmia pełna zabytków? O tym jak je chronić, dostrzegać i opiekować się nimi
     12.30 – przerwa kawowa
     13.00 – Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków) – Rola zaleceń konserwatorskich w procesie inwestycyjnym. Podstawy prawne i dobre praktyki
     14.30 – obiad
     
     26 października (czwartek) godz. 9 – 14.30
     9.00 – rozpoczęcie konferencji
     9.40 – dr Iwona Liżewska (kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Zabytek - szansa czy obowiązek?
     11.10 – dyskusja
     11.30 – przerwa kawowa
     12.00 – Marzena Zwierowicz (główny specjalista ds. zabytków nieruchomych w zakresie zabytkowej zieleni, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków) Historyczna zieleń - cenna, unikatowa, kształtowana przez wieki przestrzeń kulturowa Warmii
     13.00 – Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków) – Jak prawidłowo przeprowadzić renowację zabytku?
     14.15 – dyskusja
     14.30 – obiad
     
     27 października (piątek) godz. 9 – 14.30
     9.00 – rozpoczęcie konferencji
     9.40 – Joanna Piotrowska (starszy specjalista w Oddziale Terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Definicje i działania. Czy i jak można nauczyć dziedzictwa?
     11.10 – dyskusja
     11.40 – przerwa kawowa
     12.15 – dr hab. Izabela Lewandowska, prof. UWM (Kierownik Pracowni Badań nad Historią Mówioną i Dydaktyką Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego) – Warmia w edukacji regionalnej (warsztaty)
     14.30 – obiad
     
     Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     Partnerami projektu są: Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Stowarzyszenie Jantar z Elbląga, Portal kulturaludowa.pl, Polskie ​Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, portal eKulturalni.
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Dispersion Soft
Clinex Stronger
Clinex Grill
Clinex Glass