Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zapisz się na warsztaty pełne kultury

Starostwo Powiatowe w Elblągu zaprasza do udziału w projekcie pn. „Plecak pełen kultury powiatu elbląskiego”. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych i ma na celu czynne propagowanie kultury ludowej, kształtowanie świadomości regionalnej mieszkańców powiatu elbląskiego oraz promocję lokalnych artystów i rzemieślników poprzez stworzenie oferty dodatkowych zajęć warsztatowych dla 20 grup dzieci i młodzieży.

Projekt „Plecak pełen kultury powiatu elbląskiego” jest dofinansowany w zakresie małych projektów w ramach działania 412 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013”. W ramach projektu planowane są:
     
     Warsztaty rękodzieła
     
Wykonywanie kwiatów z bibuły, wykonywanie tradycyjnych kart pocztowych i okolicznościowych, malowanie pisanek techniką batikową: pisanki na wydmuszkach kurzych, pisane woskiem, wykonywanie palm wielkanocnych, sztuka ozdabiania: naklejanie na szklane, drewniane, plastikowe czy ceramiczne przedmioty wycinanek z papieru. Planowane są zajęcia po 6 godz. dla 10 grup warsztatowych. Zajęcia odbywać się będą w Świetlicy Środowiskowej w Przezmarku gm. Elbląg. Warsztaty poprowadzą pracownice świetlicy – Justyna Grabowska i Magda Szeligowska – termin do uzgodnienia – lipiec – wrzesień 2011 r.
     
     Warsztaty kulinarne – kuchnia regionalna
     
Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach. Uczestnicy projektu będą mogli zapoznać się m.in. z tajnikami pieczenia chleba i ciast oraz przyrządzania i wędzenia mięsa. Planowane są warsztaty dla dwóch grup warsztatowych, po 6 godzin każda. Warsztaty odbędą się w gospodarstwie agroturystycznym „Vitalis” w Zastawnie, gm. Młynary – termin do uzgodnienia lipiec – wrzesień 2011 r. Zajęcia poprowadzi profesjonalny zespół kucharski zatrudniony w gospodarstwie.
     
     Warsztaty kowalstwa
     
Planowane są warsztaty po 6 godz. dla dwóch grup. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawami rozgrzewania, kucia, wydłużania, skręcania itp. czynności niezbędnych przy obróbce metalu. Poprzez pracę z metalem poznają piękno kowalskiego rzemiosła. Warsztaty odbędą się w zakładzie kowalskim u Józefa Antczaka, w Kadynach, gm. Tolkmicko w terminie do uzgodnienia (lipiec – początek września br.).
     
     Warsztaty rzeźbiarskie w drewnie
     
Planowane są warsztaty po 6 godz. dla dwóch grup. Uczestnicy warsztatów będą mogli zobaczyć oraz sami stworzyć rzeźbę ludową o tematyce np. religijnej, wiejskiej lub przyrodniczej. Warsztaty odbywać się będą w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym i poprowadzi je Kinga Kosacz, nauczyciel Liceum Plastycznego, w terminie koniec sierpnia – początek września 2011 r.
     
     Warsztaty rzeźbiarskie w glinie
     
Planowane są warsztaty po 6 godz. dla dwóch grup. Warsztaty odbywać się będą w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym i poprowadzi je Kinga Kosacz, nauczyciel Liceum Plastycznego, w terminie koniec sierpnia – początek września 2011 r.
     
     Warsztaty śpiewu
     
Planowane są warsztaty po 6 godz. dla dwóch grup. Zajęcia poprowadzą prowadzący Zespół Ludowy „Nadwiślanie” Edyta Godzieba i Adam Godzieba mający w swoim repertuarze piosenki ludowe i biesiadne. Warsztaty odbędą się Gminnym Ośrodku Kultury w Komorowie Żuławskim. Termin sierpień – wrzesień 2011 r.
     
     Starostwo Powiatowe może zorganizować bezpłatny dojazd grupy autokarem na zajęcia. Zapewnia także wyżywienie dla uczestników warsztatów. Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są do dnia 25 czerwca 2011 r. Liczy się kolejność zgłoszeń.
     Zgłoszenia według wzoru należy przesyłać do Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu na adres: 82-300 Elbląg, ul Komeńskiego 40. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 55 239 49 60 lub 55 239 49 63.
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II