Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zarecytuj, zainscenizuj lub zaśpiewaj – 60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 
Elbląg, Zarecytuj, zainscenizuj lub zaśpiewaj – 60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” po raz kolejny przeprowadzi rejonowy etap Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

16 kwietnia młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli mogą wziąć udział w turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz teatrów jednego aktora.
     To już 60. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski.
     Konkurs rejonowy odbędzie się 16 kwietnia o godz. 12.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.
     W eliminacjach rejonowych mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z: Elbląga, Fromborka, Tolkmicka, Młynar, Milejowa, Gronowa Elbląskiego, Markus, Rychlik, Pasłęka, Godkowa, Braniewa, Lelkowa, Płoskini, Wilcząt i Pieniężna.
     Konkurs zostanie przeprowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:
     Turniej Recytatorski  
     Turniej „Wywiedzione ze Słowa”
     Turniej Teatrów Jednego Aktora
     Turniej Poezji Śpiewanej
     Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 3.04.2015 r.
     - TKT wprowadziło w ubiegłym roku zmiany w dotychczas obowiązującym regulaminie, dlatego prosimy o wnikliwe zapoznanie się z jego treścią. Zmiany dotyczą głównie doboru repertuaru – informuje Agnieszka Tkaczuk, organizator eliminacji rejonowych.
     Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy oraz www.tkt.art.pl Wypełnione formularze należy dostarczyć do CSE „Światowid” (pokój 38 a – I piętro), wysłać pocztą elektroniczną (email: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl), faxem (nr 55 611 20 60) lub na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg
     Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem