Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zasłużeni dla kultury Warmii i Mazur u marszałka

W poniedziałek 19 stycznia o godz. 13 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbędzie się spotkanie z laureatami dorocznej nagrody marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w dziedzinie kultury. Wśród gości będzie Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”.

Gośćmi marszałka będą laureaci ubiegłorocznej nagrody w dziedzinie kultury. Na spotkanie przybędą: gołdapski poeta, dziennikarz, wydawca - Mirosław Słapik, kapela „Znad Łyny” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”. Atrakcją spotkania będzie występ kapeli „Znad Łyny”.
     - Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego docenia pracę i zaangażowanie ludzi świata kultury, którzy swoimi dokonaniami wzbogacają nasz region – mówi marszałek Jacek Protas. - Ich twórczość to niezwykle wartościowy dorobek, a także inspiracja dla wielu przedsięwzięć kulturalnych.
     
     O „Ziemi Elbląskiej": Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” obchodził w ubiegłym roku 30-lecie działalności. Zespól powstał w listopadzie 1977 roku pod kierownictwem artystycznym Czesława Kujawskiego. To głównie jemu zespół zawdzięcza sprawną organizację, możliwość szybkiego rozpoczęcia działalności i przygotowanie pierwszych koncertów.
     Od początków swego istnienia „Ziemia Elbląska” była reprezentantem Elbląga i regionu w kraju i poza jego granicami. Obecnie tej pracy podtrzymywania tradycji i krzewienia popularności ludowej kultury podjęły się Żaneta Podobińska, która opiekuje się „Ziemią Elbląską” oraz Małgorzata Wiczenbach, która prowadzi „Młody Elbląg”.
     Zespół odegrał i nadal odgrywa znaczącą rolę w podtrzymywaniu tożsamości kulturowej mieszkańców Elbląga i regionu. Do dziś „Ziemia Elbląska” podtrzymuje kulturę ludową, pielęgnuje i rozwija więzi ze środowiskami polonijnymi poza granicami Polski, gdzie często prezentuje swój dorobek artystyczny – tańce narodowe oraz ludowe, kultywuje cenne wartości kultury polskiej zachowane na Warmii, Powiślu i Żuławach. W swojej pracy zespół podjął ambitny zamiar popularyzowania wartości kultury regionalnej oraz dorobku kultury ogólnonarodowej, prezentowania piękna obrzędów, stroju, pieśni i tańca. W zespole tańczą osoby dorosłe oraz młodzież. „Ziemię Elbląską” można było podziwiać min. na Festiwalu Folkloru Euroregionu Bałtyk w 2008 i Mistrzostwach Świata Formacji w Tańcu Towarzyskim. W swojej 30-letniej działalności artystycznej zespól dał 150 koncertów w kraju i za granicą, oklaskiwało go ponad 120 tysięcy widzów.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 6
Szkło ozdobne 5
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 1