UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zatańczyli jak na Broadwayu

 
Elbląg, Zatańczyli jak na Broadwayu
fot. AD

Od gorących rytmów latino, przez energetyczny hip-hop i taniec współczesny, aż po delikatność baletu klasycznego. Dźwięki, kolory, a przede wszystkim ogromna radość i pozytywna energia płynąca ze sceny, na której swoje dokonania zaprezentowali uczniowie Szkoły Tańca Broadway podczas wczorajszego (27 czerwca) VI Koncertu Galowego, który odbył się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Zobacz zdjęcia.

Koncert jest podsumowaniem edukacji artystycznej uczniów ze Szkoły Tańca Broadway. Podczas wczorajszej (28 czerwca) gali na scenie pojawiły się zarówno różne formacje taneczne, jak i soliści. Swoje umiejętności zaprezentowała młodzież podczas tańca współczesnego, a także choreografii akrobatyczno-jazzowych oraz małych formy teatralnych. Jak co roku wystąpiły panie z grupy salsy i latin solo, a także młode adeptki sztuki tańca baletowego oraz najmłodsi uczniowie, czyli dzieci z grupy rytmiki tanecznej, których występ wzbudził szczególny entuzjazm.
     - Tańca może nauczyć się każdy, tylko jeden potrzebuje trochę więcej czasu, a drugi już mniej. Można zacząć uczyć się w każdym wieku, nigdy nie jest na to za późno, czasami jedynie za wcześnie, gdyż zdarza się, że rodzice wysyłają już dwuletnie dziecko na naukę tańca, jednakże jest to zdecydowanie za wcześnie - mówi Ewa Kalka, właściciel Szkoły Tańca Broadway, organizator imprezy. - Dzieci zazwyczaj zaczynają w wieku około czterech lat, największa świadomość własnego ciała zaczyna się u nich kiedy mają mniej więcej osiem, wtedy też zaczynają wiedzieć co robią i czego oczekują od nich instruktorzy. Jeżeli chodzi o osoby dorosłe współpracuje nam się wspaniale, na przykład nasze panie z grupy latin solo to kobiety, które przychodzą, żeby troszeczkę oderwać się od codzienności, od stresu. Świetnie się ze sobą bawią, uczą się tańca, dbają o sylwetkę i wygląd zewnętrzny, a także o kondycję fizyczną i wewnętrzne samopoczucie. Nam, jako instruktorom daje to ogromną satysfakcję. Ponadto mamy u siebie młodzież, która tryska energią i chce również angażować formy teatralne, próbuje grać, przekazać emocje poprzez taniec, co nie jest łatwe.
     - Taniec uczy przede wszystkim dyscypliny pracy, kultury osobistej, szerszego spojrzenia na życie, pewnego uwrażliwienia. To wszystko daje piękny kształt artystyczny, wrażliwość na różnego rodzaju gatunki muzyczne, uczula na to, byśmy nie tylko słuchali tylko tego, co mamy w telewizji, ale również tego, co jest obecne w salach koncertowych i teatralnych - opowiada Jacek Walasik, solista Opery Warszawskiej i Opery w Lyonie, solista Moulin Rouge oraz nowojorskiego Broadwayu, pedagog baletu klasycznego prowadzący zajęcia w Szkole Tańca Broadway. - Hip-hop mogą tańczyć wszyscy, natomiast balet klasyczny wybrane osoby, które mają do tego wszelkie predyspozycje, gdyż ta dziedzina tańca powiększa każdą wadę postawy. Niemniej każdy gatunek tańca jest dobry, jeżeli jest profesjonalny.
     Czym dla uczniów Szkoły Tańca Broadway jest taniec ?
     - Moja historia taneczna zaczęła się gdy byłam mała, miałam około pięciu lat. Modern tańczę od czterech lat, jest to dziedzina, w której się odnalazłam - opowiada Martyna. - Taniec jest dla mnie pasją, ale też sposobem na wyrażenie samej siebie, tego, co czuję. Jest to także przedstawienie mojego charakteru, mojej duszy na scenie, pokazanie tego ludziom, którzy mnie nie znają. Chciałabym tańczyć profesjonalnie, ale wiem że taniec jest na razie dziedziną życia, która nie przynosi zbyt wielu dochodów. Zobaczę jak to będzie, czy moja kariera pójdzie do przodu czy pozostanie pasją - dodaje z uśmiechem.
     - Tańczę krotko, bo zacząłem w lutym, ale dzięki instruktorce i moim przyjaciołom naprawdę zrozumiałem, że taniec to całe moje życie, że w ten sposób wyrażam emocje, żyję tym - mówi Kamil, tańczący hip-hop. - Póki co, jest to moja ogromna pasja, jeszcze nie wiem czy będzie to mój zawód.
     - Taniec jest odskocznią od rzeczywistości, od pracy, obowiązków domowych. Jest też na pewno taką formą ruchu, która zawsze była mi bliska i która jest realizacją młodzieńczych marzeń, niespełnionych przez liczne obowiązki życia codziennego. Teraz mam na to czas -opowiada pani Alina. - Latino tańczę od roku, wcześniej tańczyłyśmy tylko salsę. To pokrewny taniec, choć o wiele trudniejszy, mamy też bardzo wymagająca instruktorkę, która „wycisnęła” z nas wszystko co się dało i myślę, że efekt był widoczny.
     Oprócz uczniów szkoły tańca Broadway na scenie zaprezentowała się także grupa White Slide, gwiazdy IV edycji programu „Mam talent”. Ponadto wszyscy zgromadzeni na sali mieli szansę wygrać różnego rodzaju upominki ufundowane przez sponsorów.
     
     Organizatorami Koncertu była Szkoła Tańca Broadway oraz Stowarzyszenie Broadway w Elblągu.
Marta Wiloch
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama