Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Sowa na Święcie Chleba Sowa na Święcie Chleba

Zdobądź Laur Plateranki

Jesteś miłośnikiem poezji? Piszesz wiersze? Potrafisz przelać słowa na papier? Masz talent? Weź udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza i zdobądź Laur Plateranki 2006.

Konkurs poetycki organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu. Co roku najlepsze wiersze umieszczane są w specjalnym tomiku poetyckim, dotychczas powstało już trzynaście takich zbiorów.
     W turnieju mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich (ponadgimnazjalnych) z Polski i środowisk polonijnych. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie jednego, nigdzie dotąd niepublikowanego ani nienagradzanego na innych konkursach, wiersza (w trzech egzemplarzach opatrzonych godłem) na adres: II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu, ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec, z dopiskiem na kopercie „IV Laur Plateranki”. Termin nadsyłania prac mija 25 października. Akceptowane są jedynie wydruki komputerowe lub maszynopis.
     Finał i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 listopada. Autorzy wierszy zakwalifikowanych do finału powiadomieni zostaną o terminie odpowiednio wcześniej, dlatego ważne jest, by do pracy dołączyć dokładne dane (nazwa szkoły i jej adres, imię nazwisko, adres prywatny, telefon, adres e-mail) - w dołączonej do przesyłki z wierszami osobnej kopercie opatrzonej tym samym co wiersze godłem.
     Fundatorem głównych nagród pieniężnych i tomiku poetyckiego, w którym tradycyjnie opublikowane zostaną nagrodzone i wyróżnione utwory, jest Urząd Miasta w Sosnowcu.
     W komisji konkursowej zasiądą poeci, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz poloniści szkolni i uczniowie.
     Regulamin i szczegółowe informacje dotyczące XIV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki 2006 dostępne są na stronie internetowej www.platerlo.webpark.pl.
     

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 1
Promocja RATY 0%