Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ziemia Elbląska na występach

 
Elbląg, Ziemia Elbląska na występach
fot. nadesłana

Przed nami wakacje czyli doskonały czas na organizację imprez plenerowych. Na jednej z nich - Festiwalu Orkiestr Wojskowych wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska".

Festiwal organizowany jest w Gdyni. W imprezie udział zapowiedziały Orkiestry Wojskowe z Francji, Węgier i Polski. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” wystąpi razem z Elbląską Orkiestrą Wojsk Lądowych, prezentując krakowiaka. Program 5-dniowego festiwalu obejmuje także Koncerty Galowe oraz parady orkiestr, które odbywać się będą na Skwerze Kościuszki.
„Ziemia Elbląska” zaprezentuje się również 31 sierpnia podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych na elbląskiej starówce. Przegląd realizowany jest w ramach VIII Elbląskiego Święta Chleba. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali artyści z całej Polski oraz z miast partnerskich Elbląga, którzy występować będą w trzech kategoriach: zespoły folklorystyczne, kapele ludowe i zespoły śpiewacze.
     Przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” działa też młodsza grupa tancerzy ludowych - „Młody Elbląg”. Tworzą ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, którzy także będą mieli okazję do pokazania swoich umiejętności.
     - Przed zespołem nie lada wyzwanie – mówi instruktor zespołu Żaneta Podobińska. – Dzieci przygotowują się do koncertu zorganizowanego na zakończenie roku szkolnego. Będzie to ich pierwsza prezentacja, w dodatku w swojej szkole. Dzieci wystąpią w suicie tańców śląskich.
     Przypominamy również, że 28 września odbędzie się Jubileusz 35-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”.
     - Z tej okazji wydany zostanie katalog dotyczący działalności zespołu. Namawiamy więc osoby, które dysponują wszelkimi informacjami o zespole o ich udostępnienie. Mogą być to zdjęcia, filmy, artykuły z gazet. Materiały należy podpisać, żeby mogły bezpiecznie wrócić do właściciela – mówią organizatorzy. – Prosimy również o opisanie np. ołówkiem na odwrocie, przyniesionych zdjęć czy artykułów. Dzięki temu powstanie rzetelny zbiór archiwalny i ciekawy katalog.
     
     Materiały można przekazać do Pracowni Digitalizacji działającej na II piętrze w CSE „Światowid” lub przesłać mailem. Specjalnie na potrzeby organizacji imprezy został utworzony adres mailowy: ziemia.elblaska@swiatowid.elblag.pl, na który można zgłaszać chęć uczestnictwa w uroczystości, przesyłać materiały dotyczące zespołu lub zadawać pytania. Pracownia Digitalizacji w lipcu działa w terminach:
     1-4 lipca w godzinach 8-16
     5 lipca w godz. 8 – 15
     10 - 11 lipca w godz. 8 – 16
     16 – 19 lipca w godz. 8 – 16
     Materiały można także przekazywać do Centrum Tańca Promyk, które działa przy ul. Browarnej 80, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.
Joanna Karpiuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mapami
Fototapety z motoryzacją
Naklejki na meble
Fototapety czarno białe Black&White