Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ziemia obiecana w Tolkmicku

 
Elbląg, Ziemia obiecana w Tolkmicku Kadr z filmu "Ziemia obiecana", fot. nadesłana

Pokaz filmowy i warsztaty dotyczące digitalizacji to nieodpłatne działania kulturalne, które przygotowało CSE „Światowid” dla mieszkańców Tolkmicka i okolic w sobotę, 24 października.

„Ziemia obiecana” to polski film fabularny z 1974 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy na podstawie powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem. W epickim obrazie konfliktów kapitalistycznej Łodzi końca XIX w., ukazanym poprzez dzieje kariery trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców Polaka, Żyda i Niemca, wystąpili Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn. Ciekawostką jest, że do roli Lucy Zuckerowej Andrzej Wajda wybrał Violettę Villas – artystka zrezygnowała jednak z udziału w produkcji, a zastąpiła ją Kalina Jędrusik. Film kręciły jednocześnie dwie ekipy operatorskie i trzech operatorów, co nadać miało akcji gwałtowność i nerwowy rytm oddając charakter życia przemysłowej Łodzi.
     - Projekt Kultura 3xTAK! to nieodpłatne działania kulturalne i warsztaty pn." Czym jest digitalizacja?" w ramach programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wyjaśnia Natalia Piotrowska, kierownik kina „Światowid”. - Spotkania takie odbywają się w trzech miejscowościach naszego województwa: w Młynarach, Tolkmicku i Zalewie.
     Osobom biorącym udział w warsztatach zaprezentowane zostaną przykłady portali krajowych i zagranicznych udostępniających zdigitalizowane obiekty w internecie oraz możliwości, jakie dają one użytkownikom. Podczas warsztatów możliwe również będzie zapoznanie się z praktycznymi aspektami procesu digitalizacji w Regionalnej Pracowni Digitalizacji działającej w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Zaprezentowany zostanie wykorzystywany w pracowni specjalistyczny sprzęt do skanningu 3D oraz przedstawione zostaną kolejne etapy pracy przy jego wykorzystaniu.
     W Tolkmicku spotkanie odbędzie się 24 października w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury – warsztaty rozpoczną się o godzinie 14.00, a o 18.30 rozpocznie się pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy.
     Ostatnie działanie w ramach projektu zaplanowano 28 listopada w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie – tu po warsztatach o godzinie 12.00 uczestnicy zobaczą zrekonstruowany cyfrowo film "Potop. Redivivus" Jerzego Hoffmana (początek godz. 16).
     Wstęp na warsztaty i projekcje jest wolny.
     
     
Projekt "Kultura 3xTAK!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem