Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zimowy pejzaż Elbląga

Elbląg, Zimowy pejzaż Elbląga

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej „Zimowy pejzaż Elbląga”, który odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim w środę 28 marca o godz. 18. Udział w konkursie wzięli artyści plastycy i studenci uczelni artystycznych z całej Polski.

11 maja 2011 r. w Elblągu został powołany Klaster Biznesu Kultury „BizArt”, zarejestrowany w KRS jako stowarzyszenie. Zarząd klastra stanowią Alina Kłosowska-Zalewska, Krystyna Olechnowicz i Jarosław Denisiuk.
     Klaster to forma współpracy między firmami, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami publicznymi, organami władzy samorządowej oraz jednostkami naukowymi. Stawiamy sobie ambitne zadania: powiązanie kultury i sztuki z kreatywnym biznesem lokalnym, tworzenie platform wymiany pomysłów i idei oraz wspieranie przedsięwzięć biznesowych w dziedzinie kultury w naszym mieście i integracja środowiska lokalnego.
     Pierwszym projektem klastra jest konkurs malarski „Zimowy Pejzaż Elbląga” ogłoszony w styczniu 2012 r. W konkursie mogli uczestniczyć profesjonalni artyści malarze oraz studenci ostatnich lat uczelni artystycznych. Celem konkursu była promocja Elbląga oraz pomoc środowisku artystów plastyków i studentów ASP. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, który ufundował również główną nagrodę w wysokości 3000 zł.
     Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, wzięły w nim udział 34 osoby z całej Polski, w tym 10 studentów z Gdańska, Krakowa, Łodzi, Torunia, Olsztyna i Warszawy. W pierwszym etapie konkursu na podstawie nadesłanych zdjęć prac artystów wytypowane zostały przez Jury obrazy na wystawę pokonkursową, którą organizujemy w Ratuszu Staromiejskim. 28 marca o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga.
     Na wernisażu wręczone zostaną nagrody: najlepsza praca zdobędzie nagrodę Grand Prix (3000 zł), zostaną też przyznane trzy wyróżnienia w wysokości 500 zł. Dodatkową nagrodą będzie zorganizowanie wystawy indywidualnej w Galerii Zum w Elblągu, mogą się zdarzyć nagrody-niespodzianki.
     Prace oceniają: prof. Maria Targońska z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dr Jerzy Domino, Jarosław Denisiuk.
     Klaster BizArt ma nadzieję, że konkurs ten, jak i inne w przyszłości organizowane projekty, przyczynią się do promocji kulturalnej Elbląga.
Alina Kłosowska-Zalewska i Krystyna Olechnowicz, Klaster BizArt
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywki
Ręcznik z haftem
Polar z haftem