Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Złoty jubileusz Światowida

 
Elbląg, Złoty jubileusz Światowida Jak urodziny to musi być tort! (fot. WS)
Rek

Niegdyś Elbląski Dom Kultury, dziś Centrum Spotkań Europejskich. Światowid, jedna z największych i najbardziej aktywnych instytucji kulturalnych w regionie obchodzi swoje 50-lecie. – To dom kultury, w którym wiele osób zostawiło cząstkę swoich marzeń i pasji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor placówki. Zobacz fotoreportaż z jubileuszu.

Przeglądy, festiwale, wystawy, koncerty, projekcje filmowe. Działania edukacyjne, twórcze, rozwijające pasje kolejnych pokoleń elblążan. Pół wieku w kulturze. Dziś (10 marca) Światowid obchodzi swój złoty jubileusz.
     - To dom kultury, w którym wiele osób zostawiło cząstkę swoich marzeń i pasji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. – Tu odbywały się wspaniałe imprezy, spotkania, ale patrzymy w przyszłość, która – mam nadzieję – będzie dla nas pomyślna.
     Jednym z pomysłów na przyszłość jest rozbudowa i modernizacja obiektu Światowida i teatru. Samorząd województwa zapewnił wkład własny (w sumie 32 mln zł na lata 2012-2014), teraz rozpocznie się walka o fundusze z konkursu ministerialnego. Koszt inwestycji oszacowano na 100 mln zł, ale trwa „odchudzanie” projektu do 50 mln zł.
     - Warto wykonać ten zryw finansowy. Teraz albo nigdy – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. – I Światowid, i teatr nadają przecież ton życiu kulturalnemu Elbląga. Dziś przyjechałem, by podziękować tym, którzy pracowali, a także wspierali działania Światowida –zaznaczył marszałek. – To jedna z najaktywniejszych placówek kultury w regionie. Żadna inna nie realizowała w ostatnich latach tylu ciekawych projektów finansowanych z różnych źródeł. To placówka nowoczesna, która stosuje nowoczesne rozwiązania. Jest czego gratulować – dodał Jacek Protas.
     W Światowidzie odbyła się jubileuszowa gala, w której wzięli udział byli i obecni pracownicy instytucji, przedstawiciele samorządu miejskiego i wojewódzkiego, a także przyjaciele i sponsorzy. Podczas uroczystości wyświetlony został film przypominający wczoraj i dziś Światowida, wręczone zostały również odznaczenia i wyróżnienia. I tak na wniosek marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa Odznaki Honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej” Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał: Ewie Bednarskiej-Siwilewicz (instruktor plastyki CSE Światowid) oraz Pawłowi Olechnowiczowi (prezes Grupy Lotos S.A.).
     Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego przyznał Odznaki Honorowe „Za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego”: Antoniemu Czyżykowi (dyrektor CSE Światowid), Małgorzacie Bugajny (kierownik Działu Administracyjno-Technicznego CSE Światowid) , Violetcie Staniszewskiej (kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży CSE Światowid), Lechowi Myszkowi (starszy mistrz w Dziale Administracyjno-Technicznym CSE Światowid), Romanowi Korzeniowskiemu (dyrektor Browaru w Elblągu).(fot. niżej)

 


     Wyróżnienia Partnera CSE Światowid otrzymali: marszałek województwa Jacek Protas, prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos SA, Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu, Jakub Radulski, dyrektor Alsom Power, Florian Romanowski, prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego OPEGIEKA.
     O godzinie 19 rozpoczął się koncert Ewy Bem.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a dlaczego ten koncert nie jest dla mieszkańców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-10)
 • sami sobie dali nagrody :) aby wniosek wypełnić i dotacji akse dostac, ciekawy sposob na zycie, zarobek ale w dobie kryzysu nie ma lekko. Ciekawe ile kasy plus dyplomy :) sponsorzy dla sponsorów; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-10)
 • Panie marszałku gdzie Pan jest ??-
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-10)
 • I znowu, tak jak to było normą w przeszłości, tego typu okazje są świętem dla "wybrańców". Mieszkańcom, którzy mają największy udział w rozwoju kultury, bo przecież ją finansują, wstęp na koncert surowo wzbroniony. Wstyd !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-10)
 • Bylem pracownikiem tej firmy i tak jak ja i wielu innych pracowników nie pojawiliśmy sie na tej uroczystości bo jak mozna dzielić ludzi na "dobrych i lepszych" panie Czyżyk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-10)
 • WOK, MOK "Światowid" to była kultura elbląska. Non stopy, elbląskie zespoły, artyści wykonawcy, wystawy. Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej i Centrum Spotkań Międzynarodowych to nazwy wymyślone po to, by czerpać jak Grecy z rogu obfitości dotacji unijnych, które doprowadzą do nędzy ten kraj jak Grecję. Wtedy jednk ci którzy na tym najbardziej skorzystają będa siedzieć w swoich ciepłych domkach i będa liczyć procenty bankowe i będą mieli gdzieś grecką biedę Polski, którą już większość odczuwa. Światowid to instytucja podporządkowana interesom jednego człowieka i sponsorów, którzy hucznie się bawią w płacowych wnętrzach tego księstwa psedo szyldu kultury. Co by nie pisać i tak nic się nie zmieni, bo kapitalizm, układy sponosrów i znajomości, ruaty, spotkania, imprezy, delegecje, są nie do zmiany. Przyjedzei na za to zapłacić ale z czego ? Zobaczymy za 10 lat ile z tego zostanie i czy będzie się czym chwalić w kategori sukcesów kultury elbląskiej. Wątpię bardzo !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-10)
 • "Mamo chwalą nas, a kto ? Wy mnie a ja Was". Ale cyrk. I ciągle ta sama obsada. Nawet ciągle ta sama obsługa. A gdzie widz?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ajasadze(2012-03-10)
 • Światowid dzisiejszy to smutny obraz kreowania kulturalnej rzeczywistości, gdzie sprawy ważne przywalone zostały OPAKOWANIEM dość jaskrawym, migocącym, tanecznym i mocno oddalonym od potrzeb tych dla których istnieje. Życzę opamiętania w chwili jubileuszu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-11)
 • Czy któraś, z tak zwanych osób publicznych, odmówiła udziału w tej imprezie ze względu na jej formę, będącej idealną kopią uroczystości z czasów komuny ? Pytam, bo autorytety w świecie lansu, cynizmu i hipokryzji są pilnie poszukiwane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-11)
 • kontrowersyjna uroczystość tyle można powiedzieć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-11)
 • Szanowne koło wzajemnej adoracji "Światowid" a o ludziach, którzy wiele zrobili dla kultury, ale wyjechali albo po prostu umarli, to już się nie pamięta???? dobrze było jak byli. .. a jak ich nie ma to lepiej niech się o nich nie wspomina. .. żenada!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dwok(2012-03-11)
 • obchody 50 lecia to jakaś kpina światowid tworzą jego sekcje i ludzie współpracujący. Nie było żadnej oficjalnej prezentacji sekcji (z pompą na scenie)Sekcje pozamykane w swoich klitkach prezentowały się same sobie. Tak jak większość stwierdzam że to prywata i imprezka dla wybranych ty szary człowieczku siedź w domu i oglądaj :Na wspólnej"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Joker(2012-03-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapeta z ludźmi
Fototapety do łazienki
Fototapety do łazienki