Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zwyczaje i obrzędy

Od początku bieżącego roku „Światowid” realizuje szeroki program działań z zakresu etnografii - edukacyjny program kulturalny dla dzieci i młodzieży pn. Polski rok obrzędowy, a w najbliższym czasie planuje się utworzenie Klubu Twórcy Ludowego.

Edukacja w dziedzinie folkloru, mająca na celu poznanie dziedzictwa kulturowego i regionów etnograficznych w Polsce, a także kreowanie poczucia tożsamości narodowej i jej wartości kulturowych na tle jednoczącej się Europy oraz promocję twórczych postaw dzieci i młodzieży w zakresie sztuki ludowej, realizowana jest w formie zajęć organizowanych raz w miesiącu. Są to prelekcje, wystawy etnograficzne, spotkania z twórcami ludowymi i warsztaty plastyczne, które odbywają się w centrum kultury i w elbląskich placówkach oświatowych i opiekuńczych.
     Program obejmuje cztery bloki tematyczne: wiosna, lato, jesień, zima. Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 maja br. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 mieszczącej się przy ul. Piłsudskiego, jego tematem zaś będzie prelekcja nt. „Wiosennych zwyczajów i obrzędów”.
     Z kolei 19 maja 2004 roku o godz. 17.00 Światowid zaprasza na spotkanie organizacyjne Klubu Twórcy Ludowego, które odbędzie się w Sali Zielonej Centrum (II piętro). Pomysłodawcą i koordynatorem klubu jest Grażyna Komorska, etnograf Światowidu.
     - Serdecznie zapraszamy osoby zajmujące się twórczością ludową – rzeźbą, haftem, tkaniną, wycinanką, ceramiką, malarstwem, plastyką obrzędową i innymi dziedzinami rodzimego folkloru. W ramach klubu odbywać się będą konsultacje etnograficzne z tych dziedzin sztuki ludowej oraz prelekcje i seminaria z zakresu etnografii, plastyki i historii sztuki – zapowiada Grażyna Komorska.
     Przewidywana jest również współpraca z muzeami etnograficznymi, uczelniami wyższymi, galeriami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami zajmującymi się popularyzacją folkloru w kraju i za granicą.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II