Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żywa Biblioteka

Elbląg, Żywa Biblioteka

Grupa „Pionierzy Równości” wraz z Biblioteką Elbląska zapraszają na spotkanie z „Żywą Biblioteką”, które odbędzie się 18 czerwca (sobota) w godzinach 11 -14 w Dziale Literatury dla Dorosłych Biblioteki Elbląskiej przy ul. Zamkowej 1. Wstęp wolny.

Żywa Biblioteka to projekt, który polega na „wypożyczeniu” osób (" żywych książek") z grup dotkniętych wykluczeniem społecznym, stygmatyzacją oraz ogólnymi stereotypami i rozmowy z nimi na dowolny temat. Pomysł ten narodził się w Danii w Roskilde na międzynarodowym festiwalu muzycznym w 2000 roku.
     Celem projektu jest edukacja ludzi w zakresie praw człowieka, promowania ich oraz przełamywanie barier międzyludzkich. Założeniem tej inicjatywy jest także przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym, jakimi są wykluczenie społeczne czy stygmatyzacja. „Żywa Biblioteka” ma niwelować stereotypy, uprzedzenia oraz zachęcić ludzi do zaangażowania się na rzecz działań antydyskryminacyjnych. Bezpośrednia rozmowa z osobą dotkniętą dyskryminacją daje możliwość zrozumienia pozycji tej osoby w społeczeństwie, sympatyzowania z nią. Żywa Biblioteka to okazja na obalenie powszechnie uznawanych mitów oraz do integracji między członkami społeczeństwa.
     W sobotę, 18 czerwca osoby zainteresowane będą miały możliwość rozmowy między innymi z byłym więźniem, lesbijką, osobą aseksualną oraz niepełnosprawną. Nad całością będą czuwać „bibliotekarze” z grupy Pionierzy Równości. Serdecznie zapraszamy.
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata