Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Żywe obrazy” – oryginalny pomysł uczniów Liceum Plastycznego

Elbląg, „Żywe obrazy” – oryginalny pomysł uczniów Liceum Plastycznego
fot. nadesłana

Młodzież z Liceum Plastycznego po raz kolejny dowiodła, że kontakt ze sztuką może nieść za sobą duży ładunek emocji. 29 października w C.H. Ogrody uczniowie ożywili popularne obrazy, wcielając się na kilka godzin w postacie namalowane ręką mistrzów.

Zaczynając od „Krzyku” Edwarda Muncha, a kończąc na „Śmierci skąpca” Hieronima Boscha, każdy odwiedzający w tym dniu centrum handlowe mógł z bliska przyjrzeć się scenom z najsłynniejszych dzieł sztuki malarskiej. Przestrzeń galerii handlowej zamieniła się w galerię sztuki, umożliwiając wszystkim odwiedzającym chwilę zadumy i refleksji. Wszystkie bowiem obrazy zostały dobrane tak, aby zachęcić do zatrzymania się i rozmyślania nad ważnymi momentami w życiu ludzkim. Tematem dzieł był człowiek i zagadnienia egzystencjalne, z którymi zmaga się na przestrzeni wieków – miłość, wyobraźnia, przemijanie, lęk, śmierć.
     Projekt miał na celu przybliżenie ważnych dla historii sztuki dzieł malarskich szerszemu gronu odbiorców. Osią przedsięwzięcia były przygotowane przez uczniów inscenizacje scen z obrazów. Odwiedzający galerię chętnie włączyli się w działania, poszukując ustawionych na dwóch piętrach centrum aranżacji. Przy każdym stanowisku młodzież rozdawała ulotki, na których znajdowały się podstawowe informacje oraz ciekawostki dotyczące prezentowanych dzieł. Uczniowie Liceum Plastycznego rozstawili również tablice informacyjne, pokazujące obrazy i informujące o autorze, tytule oraz miejscu wystawiania oryginału. Akcja przyniosła niewątpliwą korzyść samym uczniom, ucząc ich pracy zespołowej oraz doskonaląc umiejętność działań metodą projektu.
     Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, przede wszystkim zaś uczniom – za przygotowanie wydarzenia i wytrwałe odgrywanie powierzonych im ról.
Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Walentynki
Żarówki LED
Długopis lub pióro na Walentynki