UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)

Komentarze czytelnika CESTAW1

  • Fotka stycznia 2022

    @emma911 - Co tam u ciebie?
  • Fotka kwietnia 2016

    Mówisz i masz. (5)
  • Fotka kwietnia 2016

    Ładna ta leśna droga, bardzo ładna.
  • Fotka kwietnia 2016

    A co masz do Stelli. Nie podoba się jej fotka i już. Nie pisz "redrum" krytyk w nawiasie bo to wygląda tak, jakbyś ignorował opinię Stelli. Chciałbyś abym ja (albo Almerka) o Tobie, o starym Akademiku pisali "krytyk" "redrum"? Jeśli chodzi o fotkę to oceniłem ją na 3.Kompozycja bardzo prosta, kontrasty i światła takie sobie ale temat zdjęcia w ogóle do mnie nie przemawia. Wygląda to jak ściana ogromnej świątyni z czterema ogromnymi witrażami ale niestety podobnymi do siebie jak dwie krople wody. Jeśli wszystkie witraże tej samej świątyni przedstawiają tą samą scenę po prostu stają się nudne. Ale to tylko moje skromne zdanie.
  • Fotka kwietnia 2016

    Autorowi zapewne też szlaban troszkę popsuł kompozycję i stąd ten tytuł. Szkoda, element cywilizacji psuje naturalność tego miejsca. Niestety w przyszłości lepiej nie będzie. Zawsze coś się napatoczy albo anteny satelitarne na baszcie zamku, albo linia wysokiego napięcia nad polem rzepaku, albo sylwetki samochodów na horyzoncie ukwieconej łąki. Od razu przypomina mi się fragment filmu "Pan Wołodyjowski". (poza tym zdjęcie może się podobać)
  • Fotka kwietnia 2016

    Tu chciałbym delikatnie sprostować tytuł, który autor raczył umieścić pod swoim zdjęciem. Ta budowla nie jest kostnicą lecz nazywana jest ossuarium. Jest to niewątpliwie mała budowla i celem jej nie jest (jak w przypadku kostnicy) przetrzymywanie zwłok po śmierci do momentu pochówku ale celem ossuarium jest przechowywane szczątków (kości) wydobywanych podczas kopania nowych grobów. Dokładnie taki był cel tej budowli. Nie wiem czy autor zdjęcia zaglądał do wnętrza budowli. Ja byłem tam wielokrotnie. Wewnątrz rzeczywiście jest troszkę ludzkich kości. Dwa lata temu, pomiędzy kilkoma piszczelami zauważyłem (niestety) butelkę po winie. Z prawej strony budowli znajduje się kilka (zniszczonych) protestanckich nagrobków. Miejsce warte odwiedzenia. Jadąc dalej w kierunki wsi po lewej stoi piękny podcień. A jadąc jeszcze dalej można zwiedzić skromny gotycki kościół w Mątowach Wielkich. Kto para się historią to Mątowy kojarzą mu się ze św. Dorotą. A co dalej działo się z Dorotą to trzeba pojechać do Kwidzyna. Miałem przyjemność zwiedzania katedry kwidzyńskiej (od katakumb po dach) z panem przewodnikiem (tylko do mojej dyspozycji). Cudo. Pozdrawiam autora.
  • Fotka kwietnia 2016

    Ładny kadr, dobre kolory, światło idealne. Fotka ciutkę zmiękczona ale to może i plus? Alter Markt byłby piękniejszy gdyby nie te znaki drogowe. Ładnie jest wiosną w tym Elblągu. Fotka zapewne szybko wyjdzie z poczekalni. Na rozpałkę ja daję 5.Pozdrawiam autora.
  • Fotka marca 2016

    Dobry fotograf nigdy nie liczy na przypadki. Większość zdjęć dobrego fotografa to zdjęcia odpowiednio zaplanowane. Planowanie zdjęcia nie musi odbywać się na kilka dni przed sesją. Planowanie może dotyczyć dnia, godziny a najczęściej chwili. Idąc do bażantarni już jestem pewien, że tematem moich zdjęć nie będzie motoryzacja, architektura a raczej przyroda lub pejzaż. Planowanie zdjęcia to również ustawienie odpowiednich parametrów rejestrowania światła aby wczytany obraz do karty pamięci aparatu odpowiadał naszym oczekiwaniom. Licząc na przypadek mamy małe szansę na uzyskanie odpowiedniej fotki a zwłaszcza wtedy gdy chcemy wystawić ją na konkurs. W dobrych rękach wszelkiego rodzaju programy graficzne, pomagają w przekazywaniu rzeczywistości zdjęcia.
  • Fotka marca 2016

    Technicznie zdjęcie wykonane perfekcyjnie. I ostrość i kolory i światła. Ale mimo tego wysiłku kompozycja jest spaprana. A szkoda, połowę roboty już wykonałeś ale nad harmonią całości troszkę popracuj. Porady: przesunąłbym w prawo obiektyw aparatu aby brama została umiejscowiona w 1/3 poziomej części sceny od prawej strony (teraz brama umiejscowiona jest za blisko prawego skraju-brzydko to wygląda). Stracimy z obrazu neon "restauracja" ale coś za coś. Rekompensatą będzie fragment starówki z prawej strony ulicy z kolejnymi latarniami podkreślającymi perspektywę linearną. Następnie całość z wykorzystaniem filtra "korekcji obiektywu" wyprostować. Umieszczenie aparatu tuż przy wybrukowanej ulicy podoba mi się. (oczywiście możesz umieścić bramę w centrum lub z lewej strony ja powyżej przedstawiłem tylko jakiś tam wariant. Można też pominąć w ujęciu bramę i skupić się na restauracji i towarzyszącym jej kamienicach, ale to już inna bajka). Ot i wszystko.
  • Fotka marca 2016

    Jak najbardziej przyzwoita praca. Światła, cienie i kolory fotografii odzwierciedlają autentyczność rzeczywistej sceny rzeki oraz dalszego planu (elektrociepłowni, hangaru i budynków browaru) z tym co faktycznie możemy tam zobaczyć o tej porze dnia z mostu. Przekątna rzeki Elbląg ładnie dzieli fotę na dwie części w których komin oraz Monika równoważą kompozycję zdjęcia. Zdjęcie poprawnie wykonane ale takie zbyt "spokojne". Ja ująłbym troszkę półcieni aby zrównoważyć światła w całym obszarze fotografii co spowodowałoby "ożywienie" sceny. Ta wersja też mi się podoba. Dam 4.Pozdrawiam autora. Lubię to miejsce i kiedy bywam w Elblągu zawsze tam łażę. Pozdrawiam autora. (a totkę można by lekko w lewo o 2-3 stopnie w lewo obrócić - bo niestety komin ciutkę krzywy, ale to już są pierdoły).
  • Fotka marca 2016

    Autor podoba mi się twoja kompozycja. Mamy pięknie wyodrębnione plany, mamy piękny krzew (drzewo) w mocnym punkcie. Górny skraj zaoranego pola równoległy do żerdzi płotu ładnie dzielą po skosie fotkę na pół. Masz ładne chmury, ładne niebieskości nieba. Tylko jednego nie modę zrozumieć. Po cholerę zastosowałeś "Cross Processing" lub bawiłeś się krzywymi aby tak zepsuć światła i kolory. Miałeś piękne słońce po prawej, żadnych problemów z flarami, pięknie oświetlone elementy krajobrazu. Czemu nie wykorzystałeś tych atutów i sam popsułeś porządne ujęcie? Lepiej było nic nie majstrować i wysłać "surowe mięso". Efekt masz, zdenerwowana Almerka, wkurzony PiterN a Salem wyprowadzony z równowagi. Szkoda, warunki miałeś idealne. To tak ogólnie. Pozdrawiam.
  • Fotka marca 2016

    Kompozycja ładna. W połączeniu z wiaduktem wychodzi nam fajna "trójeczka". Brak ostrości to żadna ujma, bo nie interesują nas samochody (chociaż lepiej żeby ich nie było) ale skupiamy się na "S-ce" a ja nawet na "3-ce". Ale mam do zdjęcia swoje skromne uwagi. Nie wiem autor czy zauważyłeś, ale w dolnej część fotki (do czwartej kreski środka drogi od dołu) jest taki fajny cień wzdłuż całej szerokości zdjęcia. Gdybyś lekko zmniejszył ekspozycję i ciutkę zwiększył kontrast droga z tym cienie stałaby się jeszcze bardziej ciekawsza. Wyglądałoby to tak jakby chmura ograniczała dopływ światła słonecznego do tego miejsca. A druga uwaga dotyczy nieba. Wiem, że broniłeś się przed "spalenizną nieba" bo pogoda była taka a nie inna. Nie mniej jednak mogłeś bo obróbce nieba zastosować jakiś filtr "deNoise" bo szumi jak cholera. To tak ogólnie. Ja daję ocenę 4.Pozdrawiam.
  • Fotka marca 2016

    Autor stosując HDR do poprawy wyglądu nieba zrobiłeś słusznie. Ale tylko w stosunku do nieba. Stosując HDR powinieneś pominąć 1/4 dolną część fotografii (fragment bulwaru, drzewo i wyspa spichrzów) bo teraz w efekcie tego działania kolory tej części obrazu stały się wyblakłe (mdłe), ujęcie jest bez kontrastowe ze źle dopasowanym balansem bieli. Kompozycja w pionie jest zbyt wydłużona (obciąłbym 1/4 część nieba od góry). Po zastosowaniu HDR dokonałbym częściowej dasaturacji nieba, które jest zbyt niebieskie. Porada: wykonać 2 fotki. Pierwsza po normalnej podstawowej obróbce. Druga po zastosowaniu HDR i redukcji niebieskości. Kolejny krok to połączenie w pionie obu fotografii z wykorzystaniem gradientu czarno-białego na masce warstwy. Potem całość scalić i będzie dobrze.
  • Fotka marca 2016

    Sprytnie i pomysłowo wykorzystany efekt Tilt-Shift. To zdjęcie podoba mi się. Nie mniej jednak zmniejszyłbym ekspozycję do - 0,5 eV no i może troszkę kontrast do +5.Tilt-Shift oczywiście bez zmian. Ale to tylko moje skromne zdanie. Fotka dobrze wykonana, rasowo tematyczna. Nic tylko dać 5.Pozdrawiam autora.
  • Fotka marca 2016

    Ot taki pamiątkowy sobie kadr z pobytu w tych okolicach. Dla mnie obraz za bardzo spłaszczony. Drzewo z lewej wraz z wysokim krzewem trochę przeszkadza. Fragment suchego konaru lewego drzewa na tle zielonego górnego baldachimu "korytarza" lekko psuje kompozycję. Wiadomo nikt konaru ucinać nie będzie ale można było podejść troszkę bliżej aby go w tym ujęciu pominąć. Można byłoby podejść jeszcze bliżej po to aby uzyskać większą głębie perspektywy linearnej drogi przed nami (obraz byłby plastyczny). Kolory takie nienaturalne jakby wynikały ze źle dobranego BW (auto BW słońce przechytrzyło). Kontraścik do poprawy i te niebieskości na pniach drzew. Autor a pełno tam teraz dzików? Pozdrawiam.
  • Fotka marca 2016

    Niestety zdjęcie niestarannie wykonane. Brak ostrości znacznie obniża jego wartość. Porady: przejdź na MF i wykonaj zdjęcie. Jeśli możesz rób zdjęcie na AF dokonując wyboru ręcznego jednego punktu AF (najlepiej środek obiektywu). Robiąc zdjęcie celuj w główkę ptaka. Gdy nie ma czasu w przypadku normalnych ustawień AF (wybór automatyczny) zrób kilka zdjęć (3-4) zmieniając punkt celowania obiektywu w kilku partiach kadru blisko ptaka (uzyskasz kilka wariantów ostrości). Możesz bawić się ostrością i ekspozycją naciskają spust migawki do połowy w obszarach blisko zwierzęcia (po wyborze ekspozycji i ostrości) zmieniasz kadrowanie i wciskasz spust migawki do końca kadrując zdjęcie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Bokeh ładny, długa ogniskowa ale główny temat troszkę skopany. Pozdrawiam.
  • Fotka marca 2016 - poczekalnia

    Łukasz podobasz mi się. Ale tylko dlatego, że wymagasz od innych uzasadnienia oceny fotki (i wcale nie wiem czy autorem zdjęcia jesteś właśnie Ty). Ja też wolę aby swoją negatywną lub pozytywną ocenę krytyk danego zdjęcia uzasadnił. Ktoś może powiedzieć "wow", "kosz" lub "autor jest niereformowalny". Nawet jeśli Łukasz prowokuje nas do wyrażania pewnych wypowiedzi (a prowokuje na pewno) wstawiając np. takie zdjęcia jak to (lub swoimi tekstami), czasami warto wyrazić szerzej naszą opinię na temat czyjejś pracy. Ale taką na prawdę rzetelną. Z drugiej strony Łukaszu to tu jest konkurs i nikt nie ma obowiązku wyrażać swoich opinii poza oceną. I to też nie jest powód aby się obrażać. Zawsze są dwie strony medalu. Ja swoje opinie staram się dogłębnie uzasadniać i wyjaśniać często podkreślając, że to tylko moje zdanie. I nie myśl, że wyrażam się na tym forum tylko jako CESTAW. Ale my tu gadu gadu, ja dogłębnie przeanalizowałem tą fotkę, wkrótce na jej temat wyrażę swoją opinię, ale jako autor najpierw ty mnie przekonaj dlaczego zdjęcie warte jest tego aby uzyskało ocenę pozytywną. Tylko nie pisz mi bzdur na temat łamania skostniałych dotychczasowych kanonów fotografii.
  • Fotka lutego 2016 - poczekalnia

    Bardzo ładnie to autor ująłeś. Za pomysł i wykonanie daję oczywiście 6.Ładnie przemyślane porównanie struktury wody i bulwaru połączone neutralnym (gładkim) krawężnikiem nadbrzeża. A łódeczka w centrum (wolałbym aby jej nie było) jak już jest to dobrze, że jest umiejscowiona w centrum fotki a swoim przedłużeniem dzioba i rufy tworzy przekątnej obrazu co wzmacnia kompozycję zdjęcia. Pozdrawiam.
  • Fotka lutego 2016 - poczekalnia

    Niestety Emma i tak bym z twojego zaproszenia nie skorzystał. Wraz z żoną mamy swoją ekipę do której ty (na pewno) nie pasujesz, ale nie ze względu na wiek. Słoneczko tu nie GG więc skupmy się na ocenie zdjęć. A tyle ciekawych ukazało się w poczekalni. :P Trzymaj się ciepło.
  • Fotka lutego 2016 - poczekalnia

    Możesz być spokojna, kolejnym Twoim selfie też się zajmę.

Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama