UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co się zmieni na Rakowie

Reklama

Nazwa Rakowo rzadko jest używana przez mieszkańców Elbląga, a to jedna z najpiękniejszych dzielnic miasta, której jednym z najważniejszych miejsc jest park Kajki. Co w tej dzielnicy zmieni się w najbliższym czasie? Jak się tutaj mieszka? Zobacz zdjęcia.

Północną granicę dzielnicy Rakowo wyznacza al. Piłsudskiego, zachodnią – ul. Fałata, południową: Kopernika i Bosmańska, a wschodnią – Moniuszki i Królewiecka. Na tym obszarze mieszka kilka tysięcy elblążan. Co się zmieni w ich okolicy w najbliższym czasie?
       - W ramach bieżącego utrzymania dróg na ul. Owocowej został właśnie wykonany chodnik po obu stronach dzielnicy, w tym roku jest też planowana wymiana nawierzchni ul. Krzyżanowskiego – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Zaplanowaliśmy też odnowę chodnika przy ul. Bosmańskiej wraz z uporządkowaniem terenu między ul. Bosmańską a Królewiecką. W tym przypadku wykonano już dokumentację projektową, trwa przygotowanie zamówienia związanego z wyborem wykonawcy robót budowlanych, prace mają być zrealizowane do końca sierpnia.  

  Elbląg, Co się zmieni na Rakowie
(fot. Michał Skroboszewski)


       Miasto planuje również przy okazji tegorocznej modernizacji ul. Płk. Dąbka przebudować skrzyżowanie Dąbka z Cichą i Brzozową oraz Dąbka z ul. Pionierską.
       Mieszkańcy osiedla przy ul. Żeglarskiej i Cichej czekają też na budowę kompleksu rekreacyjnego, który chce zrealizować Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka. Działkę pod ten cel spółdzielni wydzierżawiło miasto. Realizacja inwestycji jest planowana jeszcze w tym roku. Obejmie m.in. rewitalizację terenów zielonych, budowę boiska do koszykówki, montaż stołów do tenisa stołowego oraz siłowni „pod chmurką”
      
       Zobacz wideo sondę, w której pytaliśmy elblążan o to, jak im się mieszka na Rakowie.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Najlepsza dzielnica w mieście. Każdy zdrowy o tym wie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 3
  KrólRakowa(2017-06-18)
 • @KrólRakowa - Król Rakowa jest jeden. W tej chwili na wychodźstwie, ale wróci! I będzie panował nadal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  kolegaGoryla(2017-06-18)
 • Park Kajki ładny to prawda, ale o ulicy Fałata przy parku różanym nic sie nie mówi, a ona też wymaga nowej nawierzchni. A łatanie raz w roku nie przynosi efektów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  Mieszkanka po sąsiedzku(2017-06-18)
 • Jak mało znam Elbląg. Właśnie dowiedziałem się że dzieciństwo i młodość przeżyłem w Rakowie. Cz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  (2017-06-18)
 • Ładnie,przyjemnie,spokojnie tylko..... trochę nudno.Na Zatorzu to się dzieje: -))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  (2017-06-18)
 • Kolejny propagandowy artykuł na zamówienie Wróbla? Może UM i przyległości parę reklam wykupi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  Wpłaciłem_na_kampanię_Wróbla(2017-06-18)
 • A. .. jakie Rady Radnych dla tej dzielnicy ?? Może by się wypowiedział np : Pan przewodniczący SLD i zarazem wiece w Radzie Miejskiej. .Wojciech Rudnicki, który nie odrzuca kandydowanie w przyszłości ( bliżej niesprecyzowanej ) na Prezydenta miasta Elbląga ?? A, który miał dość wiele rad dla Zawady, nie mieszkając na niej. A jednak. .. wie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  NietenOkręgwyborczy??(2017-06-18)
 • Senna dzielnica, jakby w letargu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2017-06-18)
 • Po co boisko do kosza za moło meneli przesiaduje za górką. To teraz nie będzie można w domu wytrzymać od ciągłego bębnienia piłką. Może by tak miejsce do kosza zrobić w Parku Kajki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Niezadowolona(2017-06-18)
 • ktoś powyżej napisał że nawet nie wiedział że całe życie na Rakowie mieszkał coż, jak w trójmieście tak i u nas powinny być tablice informacyjne przy wjazdach na daną dzielnicę a na tablicach z nazwą ulicy pod spodem nazwa dzielnicy i wszystko byłoby jasne. Rakowo obejmuje też Władysława IV i od Nowowiejskiej w górę. Do Nowowiejskiej jest Nowe Miasto część Śródmieścia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Art:)(2017-06-19)
Reklama