UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co się zmieni na Zawodziu

Reklama

Dziurawe, często nieoświetlone drogi, brak chodników – to jedna z największych bolączek mieszkańców Zawodzia. Co w tej i innych sprawach może się wkrótce w tej dzielnicy zmienić? Zobacz zdjęcia. A w naszej sondzie filmowej głos zabierają mieszkańcy.

W związku z budową drogi ekspresowej nr 7 swoje znaczenie zmieni ulica Żuławska. Dzięki budowanemu właśnie wiaduktowi będzie nią można bezkolizyjnie przejechać w kierunku Helenowa, ale sama ulica straci bezpośrednie połączenie z „siódemką”. - W ramach tej inwestycji, przebudowane zostaną drogi prowadzące do wiaduktu. Od strony Elbląga zaprojektowano przebudowę odcinka ul. Żuławskiej o długości 550 m, który rozpoczynać się będzie tuż za przejazdem kolejowym. Projekt przewiduje budowę jezdni o szerokości 7 m z jednostronnym ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3,5 m – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Miasto ze swoich środków chce odnowić nawierzchnię ul. Warszawskiej i Orlej na odcinku prawie kilometra. - Zostanie wymieniona i wzmocniona nawierzchnia bitumiczna, chodniki i ścieżki rowerowe. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Ich koszt to około miliona 650 tysięcy złotych – dodaje Joanna Urbaniak.
       Znajdą się równie pieniądze na remont Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza przy ul. Warszawskiej. Komisja w sprawie dotacji celowych na dofinansowanie zabytków na swoim ostatnim posiedzeniu zarekomendowała prezydentowi przekazanie dotacji w wysokości prawie 97 tysięcy złotych.
       Ratusz planuje także przebudowę hangaru żeglarskiego przy ul. Radomskiej. Inwestycja ma być zakończona w przyszłym roku i kosztować 3 mln złotych, z czego 2,5 miliona ma stanowić dofinansowanie unijne.

 


       Nadal władze miasta nie mają jednak pomysłu, co zrobić z Wyspą Spichrzów. Cztery lata temu ratusz zorganizował konkurs na koncepcję urbanistyczną tej części miasta. Wówczas nie przyznano pierwszej nagrody, a jury najbardziej spodobała się praca architektów z Wrocławia, której wizualizację prezentujemy przy artykule. Od tego czasu żadne decyzje w sprawie zagospodarowania Wyspy Spichrzów nie zapadły.
       W tym roku na Zawodziu nie będzie też realizowany żaden projekt z budżetu obywatelskiego, ponieważ żaden z pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców nie otrzymał tylu głosów, by jego realizacja była możliwa.
      
       Od redakcji: W naszym nowym cyklu co niedzielę będziemy publikować artykuły o tym, co ma się zmienić na elbląskich osiedlach, jak się tutaj żyje mieszkańcom. Dzisiaj piszemy o Zawodziu, a za tydzień – o osiedlu Za Politechniką. Zapraszamy do komentowania, dyskusji i przesyłania własnych artykułów na temat życia na Twoim osiedlu.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ta dziura w drodze wygląda jak kutafon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2017-06-04)
 • to nie zawodzie tylko dzielnica zapomnianych bo wszyscy mają gdzieś tą dzielnicą niech się wali albo ludzie niech remontują wszystko za swoją kasę by Prezydent zaoszczędził na inne dzielnice bo tam trzeba więcej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  zzzzz(2017-06-04)
 • A jaka będzie następna dzielnica? Nie zapomnijcie o o dzielnicy Osiek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  das(2017-06-04)
 • Dla. .. tak zaniedbanego, zapomnianego " Zawodzia ", zapewne pomogłyby niezwykle " cenne " i " merytoryczne " Rady Radnych np : Pana Wice Rady Miejskiej W. Rudnickiego ( a może nie tylko ) ?? Tak. jak to było w przypadku " Zawady '. Skoro. .nie mieszka na niej. .. .a jednak wie, jak. .doradzić. .( ? ! ) To i pewnie byłby w stanie pomóc mieszkańcom Zawodzie ?? Zważywszy, jaką poważną funkcję zajmuje, To i pewnie. .. dba o dobro wszystkich mieszkańców Elbląga, nie tylko z Okręgu Wyborczego ?? Ja. .. w to wierzę w jego " SKUTECZNOŚĆ " deklarowaną w klipie przedwyborczym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  Niedlahejtu.(2017-06-04)
 • Osiek to nie dzielnica a jednostka wchodząca w skład Nowego Miasta, coś jak dziś Osiedle za Politechnika wchodzące w skład dzielnicy Warszawskie Przedmieście. Ale masz rację kamienice przy Czerniakowskiej ewidentnie do naprawy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  Art:)(2017-06-04)
 • Oj tam mają Borysa to niech nienażekaja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  Śródmiescie(2017-06-04)
 • szkoda, że nikt nie zrobił i nie zamieścił zdjęć z ul. Freta - tam to jest piękna ulica, a chodnik - po prostu marzenie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  zuz-za(2017-06-04)
 • Brak gazu ziemnego a mówią że tu jest miasto. Zawodzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Nowodworska(2017-06-04)
 • @zuz-za - Prawda. Freta też wiekowa ulica i o niej też zapomniano.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2017-06-04)
 • Znowu propaganda postkomunistów. Czy to przedwyborczy art na zamówienie Wróbla?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  RedaktorJabłkalski(2017-06-04)
 • Przed wyborami to można obiecać że ulice będą ze złota.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2017-06-04)
 • .. myślicie, że coś zrobią? Ulica Skłodowskiej leżąca w centrum nie budzi zażenowania władz a takie Zawodzie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Eeeeee(2017-06-05)
Reklama