UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dom pod Cisem, czyli niech się mury pną do góry

 
Elbląg, Dom pod Cisem, czyli niech się mury pną do góry
Dom pod Cisem ma być gotowy w czerwcu przyszłego roku - zapewniał Arkadiusz Jachimowicz (fot. Anna Dembińska)

Na górze hostel na 12 gości (można już rezerwować miejsca), niżej pracownie Centrum Integracji Społecznej i Dom Sąsiedzki – taka inwestycja powstaje na elbląskim Zawodziu. Dawna ruina, która straszyła przy ul. Stawidłowej 3, została wyburzona do fundamentów, w jej miejscu powstaje nowy budynek. Zobacz zdjęcia z budowy. 

- Ten budynek to jest nasze narzędzie pracy do aktywizacji mieszkańców Elbląga i działalności Centrum Integracji Społecznej – mówił Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych na dzisiejszym (5 września) spotkaniu na budowie Domu Pod Cisem – nowej siedziby elbląskich pozarządowców.
     Plany są ambitne. W budynku, który powstaje przy ul. Stawidłowej 3, mają się mieścić pracownie, w których osoby mające problemy z powrotem na rynek pracy (niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne itp.) będą mogły zdobyć niezbędne doświadczenie. To w ramach Centrum Integracji Społecznej. - Będzie tu między innymi pracownia gospodarcza i stolarska – zdradziła Hanna Oczkoś z Centrum Integracji Społecznej.
     Na Stawidłowej powstanie także sklep społeczny. Z jednej strony będzie tam można kupić rzeczy, które wyprodukują pracownie CIS -u, a z drugiej osoby mające problemy z powrotem na rynek pracy będą uczyć się obsługi klienta i pracy w sklepie. Na poddaszu budynku powstanie pięć pokoi, w których będzie się mieścił mini hostel na 12 osób.
     - Prawdopodobnie hostel ruszy od września przyszłego roku. Osoby, które chciałyby wesprzeć nasz projekt, mogą już rezerwować pokoje – mówił Arkadiusz Jachimowicz
     Niejako obok, ale w tym samym budynku, będzie funkcjonował Dom Sąsiedzki – swoiste połączenie domu kultury i centrum działań społecznych. Dziś Dom Sąsiedzki działa przy ul. Warszawskiej.
     - Po pierwsze wspieramy ludzi w wychodzeniu z trudnych sytuacji życiowych. Z drugiej strony pracujemy nad rozwijaniem postaw obywatelskich i społecznych, zaangażowania się w życie dzielnicy. Jesteśmy też takim małym dzielnicowym domem kultury, realizujemy letnie warsztaty artystyczne, zajęcia dla całych rodzin, spotkania Koła Gospodyń Miejskich. I to dokładnie będzie się działo w tym budynku – mówiła Anna Łebek-Obrycka z Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu.
     Cała inwestycja ma być gotowa na koniec czerwca przyszłego roku. Koszt budowy to 4,1 mln zł. Wyposażenie ESWIP chce kupić ze zbiórki wśród mieszkańców Elbląga. - W związku z tym rozpoczynamy dziś zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia do tych wszystkich pracowni. Zapraszamy i prosimy mieszkańców Elbląga o dołożenie się do wyposażenia. Potrzebujemy ok. 100 tys. zł – apelował prezes ESWIP.
     Szczegóły na temat akcji znajdziecie na stronie internetowej ESWiP.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
AMK Szkło ozdobne 1
AMK Kuchnia 10
Szafka RTV pod telewizor Leo 152 cm wysoki połysk