Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O jedną poradnię mniej Nad Jarem

 
Elbląg, O jedną poradnię mniej Nad Jarem
(fot. Michał Skroboszewski)

Duże zmiany czekają pacjentki, które dotychczas korzystały z poradni dla kobiet przy ul. Myliusa. Dyrekcja Szpitala Miejskiego nie wystąpi do Narodowego Funduszu Zdrowia z propozycją przedłużenia kontraktu na świadczenie usług medycznych w tym miejscu. Pacjentów przejmie poradnia przy ul. Komeńskiego.

Oficjalnym powodem rezygnacji z prowadzenia poradni ginekologicznej przy ul. Myliusa jest konieczność dostosowania warunków pracy szpitala i przychodni przyszpitalnej do znowelizowanych przepisów prawa.
„Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 2 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przez poradnię przyszpitalną rozumieć należy komórkę organizacyjną podmiotu leczniczego prowadzącego szpital, zlokalizowaną w tej samej co szpital dzielnicy. Poradnia ginekologiczno-położnicza znajdująca się w przychodni przy ul. Myliusa 20 znajduje się w innej dzielnicy niż szpital.” - możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały, która będzie głosowana na najbliższej sesji Rady Miejskiej.
     Obecnie opiekę poszpitalną dla pacjentek Szpitala Miejskiego prowadzą dwie poradnie – jedna przy ulicy Myliusa oraz drugi przy ul. Komeńskiego. Mimo podobnych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia poziom wykonania usług jest różny.
     - Gabinet przy ulicy Myliusa ma niewykonania na poziomie 18 tys. zł i do lekarza można się dostać bez kolejki. Tymczasem do lekarzy przyjmujących w gabinecie przy ul. Komeńskiego pacjentki są zapisywane na marzec przyszłego roku – dr Jacek Wójcik, zastępca dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu przedstawił sytuację obu gabinetów.
     Gabinet przy ul. Komeńskiego jest też lepiej wyposażony od jego odpowiednika przy ul. Myliusa. Pacjentki „nogami” zagłosowały za tym, w którym gabinecie chcą być leczone. Rozwiązaniem problemu kolejek do poradni przy ul. Komeńskiego ma być większy kontrakt z NFZ.
     - Propozycje nowych kontraktów już przyszły i są analizowane na poziomie szpitala. Teraz nie będzie sztywnego podziału na część szpitalną i ambulatoryjną. To dyrektor szpitala będzie decydował o tym, ile pieniędzy przeznaczyć na oddział szpitalny, a ile na opiekę ambulatoryjną – wyjaśnił dr Jacek Wójcik.
     Poradnia przy ul. Myliusa zakończy swoją działalność 30 września. Od 1 października pacjentki będą przyjmowane w poradni przy ul. Komeńskiego. Personel z ul. Myliusa przejdzie do pracy w do poradni przy ul. Komeńskiego. Niewykorzystany limit kontraktu z NFZ również zostanie przekazany do poradni przy ul. Komeńskiego.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Długopis i Pióra z Grawerem
Kubek z Grawerem
Żarówki LED
Clinex Grill