Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

500 zł jednak dla każdego

Elbląg, 500 zł jednak dla każdego

Niezależnie od dochodów, liczby dzieci czy miejscowości zamieszkania: 500 zł miesięcznie specjalnego stypendium ekstra dostanie każdy student, który w najbliższym roku akademickim podejmie studia na kierunku Inżynieria środowiska w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Skąd ten dodatkowy zastrzyk finansowy?

W naszym regionie brakuje fachowców branży sanitarnej – alarmują specjaliści – pracodawcy wielu firm wykonawczych i projektowych związanych z ogrzewnictwem, wodociągami i kanalizacją. Duże potrzeby kadrowe odczuwane są w firmach związanych z budownictwem ziemnym i melioracjami.
     Przedsiębiorcy zwrócili się do władz Uczelni o możliwość utworzenia kierunku studiów, którego absolwenci nabędą odpowiednie kompetencje i za kilka lat zasilą ich kadrę pracowniczą.
     - Kreujemy kompetencje absolwentów zgodnie z oczekiwaniami pracodawców, uwzględniając opinie przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów” – zapewnia prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk – Rektor PWSZ w Elblągu. - Studia w PWSZ w Elblągu pozwalają osiągnąć najlepsze, bo praktyczne przygotowanie do zawodu, uzyskać kwalifikacje cenione na rynku pracy już w trakcie studiów, co jest wielkim atutem dla osób rozpoczynających drogę kariery zawodowej – dodaje rektor.
     
     Nowy kierunek studiów inżynierskich – Inżynieria środowiska, ze specjalnością sieci i instalacje wewnętrzne to odpowiedź Uczelni na zapotrzebowanie wielu firm regionu elbląskiego na inżynierów tzw. branży sanitarnej, czyli specjalistów zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, wodnych i kanalizacyjnych w budynkach oraz doprowadzeniem mediów do budynków. Nasza specjalność poszerza wachlarz umiejętności absolwenta także o zagadnienia związane z budownictwem ziemnym i melioracjami. Bardzo popularną formą zatrudnienia absolwentów kierunku inżynieria środowiska jest własna działalność gospodarcza.
     - Pracodawcy wysoko cenią inżynierów ww. branży posiadających uprawnienia budowlane. Nasz absolwent będzie przygotowany do ich zdobycia, a część wymaganego do uprawnień stażu pracy będzie mógł zdobyć w trakcie semestralnej praktyki zawodowej – zapewnia dr Jarosław Niedojadło, prof. PWSZ, Dyrektor Instytutu Politechnicznego.
     Nazwa kierunku studiów Inżynieria środowiska jest często mylona i kojarzona z ochroną środowiska. Są to dwa odrębne obszary kształcenia. Nasza Inżynieria środowiska jest związana z budownictwem. W uproszczeniu inżynier budownictwa projektuje i wykonuje „bryłę” budynku, a inżynier środowiska zajmuje się instalacjami wewnątrz niego (z wyjątkiem instalacji elektrycznych).
     Ukończenie takich studiów stanowi także punkt wyjściowy do dalszej specjalizacji np. w zakresie melioracji, co ze względu na specyfikę i walory środowiskowe naszego regionu, a w szczególności Żuław Wiślanych jest wartością dodaną, ze względu na duże zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na specjalistów tej unikalnej branży.
     
     Rekrutacja na rok akademicki 2016/17 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpocznie się już 1 czerwca. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kształcenia na stronie: www.pwsz.elblag.pl.
     
---------- Reklama -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl