Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aktorskie pasje

Dla tych studentów, którzy mają już jakieś doświadczenie sceniczne zarówno w słowie mówionym, jak i śpiewanym, oraz dla tych, którzy z aktorstwem spotykają się po raz pierwszy, uczelnie w naszym mieście oraz inne ośrodki przygotowały kilka ciekawych propozycji.

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Elblągu w tym miesiącu rozpoczyna cykl spotkań grupy teatralnej. Będą one prowadzone przez Edwarda O’Reid (występował już m.in. w „The Taming of the Skrew” Williama Shakespeara, „Diary of Anne Frank” Anne Frank, „Up the Down Staircase” Bela Kaufmana, „The Outsiders” S.E. Hintona) oraz Michała Kasińskiego (występował w sztuce wyreżyserowanej przez p. Janczukowicz pt. „Arms and the Man” Georga Bernarda Shaw), członka elbląskiej grupy teatralnej Deus Ex Machina). Celem spotkań będzie stworzenie spektaklu, który zostanie wystawiony na deskach Teatru Dramatycznego w Elblągu.
     Studenci PWSZ w Elblągu mogą uczestniczyć w spotkaniach teatru akademickiego „Abaton”. Teatr aktywnie działa już drugi rok akademicki i ma za sobą już pierwsze sukcesy, m.in. pokazy wyreżyserowanych przez siebie spektakli pt. „4 kolory love story” oraz „Wyliczanka” i udział w III Elbląskim Przeglądzie Teatrów Offowych. Grupa oprócz przygotowania własnych spektakli na spotkaniach pracuje również nad dykcją i wymową. Studenci ćwiczą oraz wystawiają swoje spektakle we własnej, profesjonalnej sali teatralnej.
     Od października elbląski teatr rozpoczął weekendowe warsztaty aktorskie. W programie warsztatów znajdują się zajęcia z reżyserii, dramy, animacji przedmiotu, teatru ruchu i teatru plastycznego, charakteryzacji, scenografii, teatru offowego. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów: aktorów, teatrologów, instruktorów i pracowników teatru. Koszt uczestnictwa we wszystkich spotkaniach (do czerwca) to 450 zł a jednaj sesji 50 zł.
     Elbląska młodzież może również realizować swoje aktorskie pasje działając w grupach teatralnych Teatralne Studio Młodych Alter Ego oraz Deus Ex Machina. Pierwsza z nich w Elblągu istnieje już 8 lat i jest prowadzona przez Tomasza Walczaka. Grupa zrealizuje happeningi, teatr poezji, maski, teatr plastyczny, teatr wizji i ruchu. Młodzi aktorzy mają już za sobą wiele spektakli i pokazów. W tym roku grupa zainaugurowała sezon offowy spektaklem „Pamięć nie ginie”. Grupa „Deus Ex Machina” to zespół młodych ludzi, działający pod opieką instruktorki Edyty Machul. Tworzą ją studenci oraz absolwenci, którzy pragną pracować nad swoim warsztatem aktorskim oraz tworzyć sztukę teatralną. Ich debiutancki spektakl to „Moja Mała”.
     Młodzi aktorzy biorą udział na wielu festiwalach i przeglądach aktorskich. Realizują swoje projekty, sprawdzają swoje umiejętności również na imprezach kulturalnych, organizowanych w Elblągu np.: Elbląski Przegląd Teatrów Offowych, OFF - teatr dla życia, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?”. Od tego tygodnia artyści mogą zgłaszać się do uczestnictwa w kolejnym - kwietniowym Ogólnopolskim Festiwalu „Czy to jest kochanie?”. Część turniejowa festiwalu obejmuje kategorie recytacji, piosenki artystycznej oraz teatr jednego aktora i małe formy teatralne. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa wszystkich chętnych.

MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny