Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Aktywizacja zawodowa

Elbląg, Aktywizacja zawodowa

Staże dostępne dla większej grupy osób i bezzwrotne dotacje zamiast pożyczek to główne zmiany, które wprowadzi nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ustawa weszła w życie 1 czerwca.

W nowej ustawie nie ma już terminu absolwent. Zostaje on zastąpiony pojęciem bezrobotnego do 25 roku życia. Do tej pory regulacje prawne pozwalały na odbywanie staży, finansowanych przez urzędy pracy jedynie absolwentom. Teraz z tej formy aktywizacji będą mogły skorzystać wszystkie osoby bezrobotne do 25 roku życia. Osoby do 27 roku życia będą mogły starać się o staże w terminie 12 miesięcy od ukończenia wyższej uczelni.
     Nowością dla stażystów będzie także możliwość otrzymania płatnych dni wolnych. Przygotowanie zawodowe w miejscu pracy - to kolejna propozycja aktywizacji, która znalazła się w ustawie. Przygotowanie odbywa się prawie na identycznych zasadach jak staż z tym, że mogą z niego korzystać także bezrobotni powyżej 50 roku życia i długotrwale bezrobotni. Pożyczki na założenie firmy zostaną zastąpione bezzwrotnymi dotacjami, na rozpoczęcie działalności gospodarczej. O dotacje będą mogły starać się wszystkie osoby bezrobotne. Jej wysokość nie może przekroczyć 500 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Ustawa wprowadza też stypendia na naukę dla osób bezrobotnych do 25 roku życia i bezrobotnych bez kwalifikacji. Wiecej informacji: www.1praca.gov.pl.
     
     
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety dziecięce