Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Anglojęzyczne Gimnazjum Regent zaprasza

 

Anglojęzyczne Gimnazjum Regent w Elblągu jest już obecne w naszym mieście rok. Zostało utworzone przy działającym od 2002 roku Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Od 1 kwietnia 2014 roku gimnazjum posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Jesteśmy wyjątkowym i jedynym gimnazjum z klasą anglojęzyczną i jedynym gimnazjum objętym patronatem Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkania z pracownikami Uniwersytetu Gdańskiego są stałym elementem nauki w naszej szkole i znakomicie wpasowują się w ramy edukacyjne naszej szkoły.
     
     Naszą misją jest rozwijanie kreatywności i wspieranie dążeń do osiągania sukcesów oraz stworzenie solidnych podstaw do dalszej edukacji. Pragniemy przekazywać wiedzę na wysokim poziomie i zapewnić zdobycie odpowiednich umiejętności i kompetencji społecznych przygotowujących do kolejnego etapu edukacji.
     
     Naszą mocną stroną są zajęcia w terenie: warsztaty turystyczno-geograficzne, rajdy rowerowe, rodzinne spływy kajakowe. Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych-uczniów, prowadzimy zajęcia na basenie, na ściance wspinaczkowej i gimnastykę z elementami CrossFitu, a nawiązując do tradycji angielskich dżentelmenów często gramy w golfa pod okiem naszych nauczycieli-instruktorów, na polu golfowym pod Pasłękiem.
     
     W ramach kształcenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim, nasi uczniowie prowadzą korespondencję ze swoimi rówieśnikami ze Szwecji, wyjeżdżają za granicę (do Londynu, Portugalii), uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez kadrę naukową UG oraz w zajęciach z native speakers, z różnych stron świata.
     
     W roku szkolnym 2015/2016 zostaną utworzone 2 pierwsze klasy: anglojęzyczna i matematyczno-językowa.
     
     Klasa anglojęzyczna

     - język angielski w ilości 8 godzin tygodniowo, w tym konwersacje z obcokrajowcami (native speakers) w małych grupach.
     - od klasy drugiej nauka chemii, biologii, częściowo w języku angielskim.
     - w klasie trzeciej przygotowanie do egzaminu FCE/CAE.
     - dodatkowy język: niemiecki lub francuski.
     
     Klasa matematyczno-językowa

     - matematyka w ilości 6 godzin tygodniowo – program rozszerzony.
     - język angielski w ilości 5 godzin tygodniowo, w tym konwersacje z obcokrajowcami (native speakers) w małych grupach.
     - w klasie trzeciej przygotowanie do egzaminu FCE/CAE.
     - dodatkowy język: niemiecki lub francuski.
     
     Uczniowie Gimnazjum Regent w klasie III będą zdawać międzynarodowe egzaminy językowe Uniwersytetu Cambridge i przygotowywani będą do najlepszych liceów w Polsce oraz studiów za granicą.

 


     W Gimnazjum nie obowiązuje rejonizacja. Do klas mogą zostać przyjęci uczniowie zarówno z, jak i spoza, obwodu gimnazjum, w oparciu o identyczne kryteria jakościowe.
     
     Ponadto informujemy, że jest możliwość przyjęcia uczniów do klasy drugiej, w której mamy kilka miejsc. Więcej informacji pod numerem: 55 234-07-23.
     


     „We give your children a head start in life”.
     
     Gimnazjum Regent
     Elbląg, ul. Królewiecka 100
     www.gim.regent.edu.pl

     
     
----- Reklama ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl