Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą mówić o rozwoju gospodarczym Elbląga

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna wraz z Lions Club Elbląg organizują w styczniu konferencję „Elbląg miasto nowej Hanzy. Rozwój gospodarczy Elbląga na drodze innowacyjnych inwestycji w infrastrukturę portu morskiego i lotnisk”. Konferencja odbędzie się 16 stycznia o godz. 10 w EUH-E przy ul Lotniczej 2.

- Podejmując taki temat konferencji zachęcamy do dyskusji nad rozwojem gospodarczym Elbląga – mówi dr Izabela Seredocha, prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych EUH-E - W tym wypadku dotyczy to innowacyjnych działań związanych z rozwojem portu morskiego, ale też wykorzystaniem elbląskiego lotniska. Porty morskie i lotnicze stanowią ważny element lokalnej i regionalnej polityki gospodarczej. I nawet jeśli są to małe podmioty gospodarcze muszą powiększać swój potencjał rozwojowy.
     Podczas konferencji będzie poruszany temat m.in. rozwoju portu morskiego w Elblągu - „Bariery rozwoju portów lokalnych i przystani morskich wynikają z wielu różnorodnych czynników, które podzielić można na historyczne, wynikające z lokalizacji, z otoczenia gospodarczego, zależne od polityki i działań państwa oraz organów samorządu terytorialnego, pochodne uwarunkowań prawnych i organizacyjnych i wynikające z uwarunkowań finansowych… – wypowiedz prof. Krzysztofa Luksa, który podczas konferencji zaprezentuje referat „Rozwój portu morskiego jako czynnik aktywizujący miasto Elbląg”.
     W konferencji udział wezmą Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Uroczystego otwarcia konferencji dokonają Gubernator LC Polska - Anna Jęsiak-Suchecka i Prezydent LC Elbląg – Maciej Leśniewski.
     W programie zaplanowano referaty: Elbląg miastem między Gdańskiem a Królewcem – prof. dr hab. Stanisław Achremczyk, Dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie; Lokalne lotnisko jako baza dla innowacyjnych firm teledetekcyjnych – Florian Romanowski, Prezes Zarządu OPEGIEKA spółka z o.o.; Historia lotnictwa w Elblągu – dr Edward Jaremczuk, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu; Lotnisko Elbląg o ograniczonej certyfikacji – prof. pilot Andrzej Ruciński; Rozwój portu morskiego jako czynnik aktywizujący miasto Elbląg – prof. dr hab. Krzysztof Luks, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna i Instytut Morski w Gdańsku; Port morski w Elblągu – eksploatacja w praktyce – Dyrektor Spółki Arkadiusz Zgliński, Zarząd Portu Morskiego Elbląg spółka z o.o.
     Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji. Wstęp wolny.
     

     ----- Reklama ----
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl