Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień Niepodległości 2018 Dzień Niepodległości 2018

Certyfikat dla PWSZ

Elbląg, Certyfikat dla PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu uzyskała certyfikat „Uczelnia Liderów” w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Wyższych, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Public Relations Przemysław Ruta Communication.

Patronat honorowy nad konkursem i programem certyfikacji „Uczelnia Liderów” sprawował Parlament Europejski.
     Certyfikat przyznano na okres czerwiec 2011 – maj 2012.
     Wyróżnienie odebrał prof. dr hab. inż. Cezary Orlikowski, prorektor ds. kształcenia. Gala wręczenia nagród odbyła się 1 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
     Uzyskanie certyfikatu „Uczelnia Liderów” oznacza, że uhonorowana wyróżnieniem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu stara się kształcić liderów – absolwentów kreatywnych, twórczych, innowacyjnych, wyróżnia się na tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich tak, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągnąć w przyszłości sukcesy zawodowe.
     Certyfikaty „Uczelnia Liderów” przyznało jury złożone z naukowców reprezentujących polskie uczelnie publiczne i niepubliczne. Komisji konkursowej przewodniczył prof. dr hab. Dariusz Rott, członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej.
     Zainteresowanie uzyskaniem certyfikatu wykazało ponad 100 uczelni z całej Polski. Ostatecznie otrzymały je szkoły, które w procedurze konkursowej zdobyły co najmniej 50 punktów rankingowych (na 90 możliwych do uzyskania). Punkty przyznawali recenzenci oceniający wnioski poszczególnych uczelni. Każde zgłoszenie weryfikowało niezależnie od siebie troje recenzentów konkursowych.
     
     Uzyskane wyróżnienie ma dla PWSZ w Elblągu duże znaczenie, bowiem w Uczelni naszej staramy się kształcić młodych ludzi w taki sposób, by jak najlepiej odnajdywali się na rynku pracy. Właśnie to zostało docenione przez komisję konkursową.
     Wysoka jakość kształcenia na naszej Uczelni została doceniona już w 2008 roku, kiedy to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu została uznana za najlepszą wyższą uczelnię w województwie warmińsko-mazurskim według rankingu „Newsweek Polska”, w którym głównym kryterium oceny była opinia pracodawców na temat naszych absolwentów. Uzyskanie przez PWSZ Elblągu tytułu Uczelnia Liderów jest potwierdzeniem spełniania misji przyjętej przez naszą Uczelnię, która ma na celu „(…) kształcenie młodzieży na wysokim poziomie, w specjalnościach dających dużą szansę zdobycia pracy lub założenia własnej firmy (…)”.
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
  • TO jak z pastą to zębów, są pasty które poleca stowarzyszenie polskich stomatologów, powołanych przez producentów pasty. Sami sobie dają certyfikaty i się chwalą. W reklamie to super brzmi pasta polecana przez stowarzyszenie stomatologów :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    kawaler(2011-06-08)
  • co nie zmienia faktu, że uczelnia otrzymała certyfikat i jest "Uczelnią Liderów" :) gratulacje :))
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    orzełek(2011-06-08)
  • Moim zdaniem PWSZ jest naprawdę dobra. Gwarantuje ona wykształcenie na tym samym poziomie co inne "renomowane" uczelnie, i to w rękach studentów zależy ile chcą się nauczyć i czy skorzystają z okazji czy ją zmarnują. Jestem jej absolwentką i pracę mam dobrą.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    studentka pwsz(2011-06-08)
  • I bardzo dobrze, że uczelnia się rozwija. Widać to szczególnie w ostatnich latach. Stypendium 1000zł miesięcznie na kierukach technicznych, projekty informatyczne, współpraca zagraniczna. Pierwszy raz od wieków w Elblągu widać zagranicznych studentów. .. kto był na Juwenaliach ten zapamięta rozbawionych Hiszpanów. Tak trzymać elbląska PWSZ!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    dobrze życzący PWSZ(2011-06-08)
  • Bardzo dobrze. To ważna rzecz, która świetnie promuje w całości nasze miasto. Nareszcie stajemy się kimś chociażby w województwie, a nie zawsze jak adoptowany bękart, dymani przez inne miasta. Powinno się brać przykład z działań PWSZ w skali całego miasta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    mm's(2011-06-08)
  • Super, gratulacje! Każdy sukces PWSZ idzie również na konto jej ABSOLWENTÓW! Pamiętajcie, chwalcie to co wasze bo mówiąc źle o swoim mówicie źle o sobie. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2011-06-08)
  • haha - mam pracownikow po tej szkole, jeden - inzynier - jest pomocnikiem murarza a drugi siedzi w biurze i przyjmuje telefony, niezbyt sa robotni ale za 800 na lape lepszych nie znajde. Vivat pwsz, bede mial jeszcze 2 kontrakty, potrzebuje waszych absolwentów. Łopata czeka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Deutsche Welle(2011-06-08)
  • Wystarczy podać ilu absolwentów ma pracę po uczelni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    traktak(2011-06-08)
  • W Elblągu jest takie bezrobocie, że tak naprawdę czy kończysz PWSZ czy PG, UG, UWM lub co tam innego chcesz, to i tak praca na drzewie Ci nie wyrośnie. .. Myślicie, że Trójmiejscy absolwenci nie chwytają się tam czegokolwiek? Najłatwiej brakiem pracy obwinić uczelnie, ale i po "renomowanych" szkołach młodzież pracuje w Mc Donald przy kasie i taka jest nasza polska prawda (nie tylko elbląska).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    obiektywnie do tematu(2011-06-09)
  • Moim zdaniem mlodzi nie powinni sobie zawracac d. .py szkola wyzsza. Jkbm byl mlodszy to bym zrobil tak; zawodowka, pozniej zlapac praktyke 2-3` lata w polsce, ucząc się prywatnie języków obcych, potem wyjazd zagrniczny na 10 lat do roboty w wyuczonym zawodzie - i powrot z kapitalem na wlasna dzialalnosc. Wlasnie realizuje gromadzenie kapitalu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Papagai(2011-06-12)
  • Papagai ma racje teraz dobra zawodówka budowlana i mus angielski, ewentualnie dla kujonów medycyna lub prawo, raszta to strata czasu i kasy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    bono2(2011-06-12)
  • kocham koty
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2011-06-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety z mostami
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapety z teksturą