UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chcą zrobić porządną imprezę dla wszystkich

 
Elbląg, Tak było rok temu
Tak było rok temu (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)
Reklama

- Ubiegłoroczne Turbinalia nie cieszyły się dobrą opinią zarówno wśród studentów, jak i elblążan. Obchodzone było wtedy dwudziestolecie uczelni i wszyscy oczekiwali juwenaliów z prawdziwego zdarzenia – mówi Weronika Wójcik, przewodnicząca Rady Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Rok temu świętowano skromnie, bo tylko przez dwa dni, zabrakło koncertów plenerowych dla wszystkich mieszkańców. W tym roku ma być inaczej.

Turbinalia organizuje Rada Studentów, która od listopada ub.r. ma nowy skład. Jak podkreśla jej przewodnicząca nowi ludzie to „nowe pomysły i otwarte umysły”.
       – Udało nam się zrealizować dwie imprezy charytatywne. Po raz pierwszy w historii uczelni odbył się Mikołajkowy Lunch, podczas którego przygotowywaliśmy potrawy i sprzedawaliśmy je studentom, a zebraną kwotę przeznaczyliśmy na hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Drugą, o wiele większą imprezą charytatywną była loteria dobroci w ramach ogólnopolskiej akcji WOŚP. Tu udało nam się pozyskać bardzo dużo sponsorów, dzięki czemu fanty na loterii były bardzo atrakcyjne – wylicza Weronika Wójcik. – Dzięki temu udało się uzbierać największą w historii uczelni kwotę, czyli 2780 zł, które zasiliło konto WOŚP.
       Jak podkreśla przewodnicząca Rady Studentów pracę nad tegorocznymi juwenaliami rozpoczęto już w listopadzie ub.r.
       - Wysłaliśmy setki pism sponsorskich, wykonaliśmy kilkaset telefonów. Udało nam się pozyskać naprawdę dużą liczbę sponsorów, partnerów, czy chociażby współorganizatorów – mówi Weronika Wójcik. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wsparciem ze strony miasta. Urząd, jak i prezydent Witold Wróblewski są współorganizatorami naszej imprezy. 
       Studenci cieszą się ze wsparcia finansowego, które otrzymali od miasta na organizację tego święta (jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w tym roku będzie to 20 tys. zł, kwota ta zostanie przeznaczona na oświetlenie i nagłośnienie sceny). Chwalą również urzędników za okazywaną pomoc. 
       - We wszelkich zapytaniach możemy liczyć na pomoc, współpraca układa się naprawdę świetnie. To dzięki miastu możemy sobie pozwolić na dwa dni naprawdę dobrej imprezy – zauważa Weronika Wójcik i podsumowuje: - Za cel wzięliśmy sobie przekonanie nie tylko studentów, ale i elblążan, że tutaj, w naszym mieście, też potrafimy zrobić porządną imprezę.
       Elbląscy studenci w tym roku akademickim zaczęli się również integrować z innymi uczelniami PWSZ, wzięli udział w zjazdach delegatów Parlamentu Studentów RP, a także w forum PWSZ. Kolejnym krokiem było zaproszenie studentów z innych uczelni tego typu do wspólnego świętowania. Do zabawy włączą się również szkoły średnie oraz policealne. Jak zapowiada Weronika Wójcik na uczestników czeka wiele atrakcji: grill, koncerty, impreza w dyskotece przy ul. Odzieżowej, a także festiwal kolorów Holi. Nie zabraknie tradycyjnego przemarszu przez miasto.
       - Zachęcamy do wzięcia udziału w pochodzie wszystkich elblążan – mówi przewodnicząca studenckiej Rady. - Grill niestety będzie tylko dla studentów. Zainteresowanie na pewno będzie duże, bo tegorocznego MasterChefa rozstrzygał będzie Elbląski Klub Szefów Kuchni. Na koncertach zagoszczą w tym roku aż cztery zespoły, ale nie zdradzimy jeszcze jakie [mają one być otwarte dla wszystkich mieszkańców – red.]. Nie tak od razu. Ma być tajemniczo – opowiada Weronika Wójcik. - Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy i „podróży w kosmos”.
       Tegoroczne Turbinalia mają odbyć się, według planów, w ostatnich dniach maja. 
Magda Fedak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama