Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy wiesz, które zawody gwarantują sukces? Wybierz kierunki medyczne

 
Elbląg, Czy wiesz, które zawody gwarantują sukces? Wybierz kierunki medyczne

Pragniesz zdobyć prestiżowy zawód, marzysz o studiach medycznych, ale nie interesuje cię kariera lekarza czy farmaceuty? Czujesz, że Twoim powołaniem jest pomaganie innym? Mamy coś dla Ciebie - Wydział Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu. Do wyboru są cztery kierunki o profilu medycznym: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia oraz zdrowie publiczne.

- Pracodawcy w tej chwili wybierają sobie wysoko wykwalifikowanych specjalistów i jeżeli mają przed sobą absolwenta naszej uczelni, przyjmują go bez mrugnięcia okiem - mówi dr Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E. - Coraz częściej zdarza się, że przychodzą do nas studenci innych uczelni na ostatni rok, bądź pół roku studiów, po to tylko, by mieć dyplom EUH-E, co z kolei gwarantuje im zupełnie inną sytuację na rynku pracy. Szybko stwierdzają, że poziom nauczania na naszej uczelni jest dużo wyższy i mają sporo do nadrobienia. Studia są trudne, ale dzięki temu nasze mury opuszczają świetni fachowcy, tacy których się nie wstydzimy - podkreśla prodziekan.
     
     Ratownictwo medyczne to dyscyplina zajmująca się ratowaniem zdrowia i życia w stanach nagłych zagrożeń. Absolwenci mogą wybrać pracę w stacjach pogotowia ratunkowego, szpitalnych izbach przyjęć, w szeregach ratowniczych służb interwencyjnych oraz organizacji społecznych o profilu ratowniczym.
     
     Zdrowie publiczne
     Podstawowym założeniem kształcenia na tym kierunku jest edukacja specjalistów, którzy będą posiadać kompetencje odpowiednie do zajmowania stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Dzięki zdobytemu wykształceniu absolwenci przygotowani będą do pracy m.in. w: centrach fitness, wellness, ośrodkach SPA, gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach odnowy biologicznej, podmiotach leczniczych (szpitalach, przychodniach, sanatoriach, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, zakładach rehabilitacji, zakładach opieki społecznej, hospicjach, Narodowym Funduszu Zdrowia, zakładach i firmach ubezpieczeniowych działających na polu ubezpieczeń zdrowotnych i pielęgnacyjnych, firmach zajmujących się ubezpieczeniami zdrowotnymi i innych. Na kierunku zdrowie publiczne są trzy specjalności do wyboru: medycyna estetyczna, odnowa biologiczna i rekreacja; menadżer w ochronie zdrowia i ubezpieczeniach zdrowotnych; marketing rynku medycznego.
     
     Pielęgniarstwo
     Praca z pacjentem i odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie nie należy do łatwych, ale jest to jeden z najbardziej satysfakcjonujących zawodów. Po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu, można podjąć zatrudnienie w różnych jednostkach opieki zdrowotnej, np. w szpitalach, przychodniach, placówkach nauczania i wychowania, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych i opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej, jednostkach systemu ratownictwa medycznego, sanatoriach oraz innych. Studia pielęgniarskie są dwustopniowe. Można poprzestać na licencjacie uzyskując tytuł licencjata pielęgniarstwa lub kontynuować studia drugiego stopnia - magisterskie. Już po ukończeniu studiów licencjackich - można podjąć pracę w zawodzie. Po ukończeniu studiów magisterskich uzyskuje się tytuł magistra pielęgniarstwa. Kształcenie odbywa się w trybie stacjonarnym (zajęcia w weekendy) i niestacjonarnym. Na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są także w trybie niestacjonarnym I stopnia tzw. "studia pomostowe" dla aktywnych zawodowo pielęgniarek i pielęgniarzy.
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu jest jedną z niewielu uczelni niemedycznych, która uzyskała pozytywną ocenę Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych i otrzymała akredytację Ministerstwa Zdrowia dla kierunku pielęgniarstwo.
     
     Fizjoterapia
     - Jest to kierunek dla ludzi aktywnych, dynamicznych, lubiących pracę z ludźmi. W przypadku fizjoterapii nie powinno być problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Warto pamiętać, że praca terapeuty nie ogranicza się tylko i wyłącznie do służby zdrowia – mówi dr Jacek Perliński. - Jak wiemy oferta pracy dla fizjoterapeutów jest szeroka. Nie musi się ona wiązać z pracą w zakładach opieki zdrowotnej, zakłady rehabilitacji. Powstaje coraz więcej ośrodków odnowy biologicznej, jak grzyby po deszczy wyrastają ośrodki SPA, sanatoria, czyli miejsca, gdzie nasi studenci mogą znaleźć pracę. Ponadto część absolwentów decyduje się na prowadzenie prywatnej działalności.
     
     W ofercie EUH-E znajdziesz jeszcze wiele innych ciekawych kierunków – administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, zarządzanie. Wejdź na stronę www.euh-e.edu.pl i dowiedz się więcej, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zadbaj o swoją przyszłość już dziś - studia w EUH-E to gwarancja dobrego startu w jeszcze lepszą przyszłość!
     
----------- Reklama -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl