Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy wybrałeś już szkołę dla swojego dziecka?

 
Elbląg, Czy wybrałeś już szkołę dla swojego dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, jaką szkołę wybrać dla swojego dziecka. Od 2002 roku wszystkie sześciolatki objęte są obowiązkową nauką w szkole lub w przedszkolu. Reforma edukacji przewiduje, że rodzice dzieci urodzonych po 2006 roku będą mieli obowiązek wcześniejszego wysłania maluchów do szkoły. Zadaniem rodziców jest zatem podjęcie przemyślanej decyzji na temat ich edukacji. Powinni się również zastanowić, czy ich sześciolatek będzie się dobrze czuł, rozpoczynając naukę w warunkach, które oferuje mu wybrana szkoła. 

Wdrażana reforma jest konsekwencją założenia, że polska szkoła dojrzała już do tego, aby objąć opieką i nauką także dzieci sześcioletnie. Czy jest tak istotnie, czy Zespół Szkół Akademickich w Elblągu jest gotowy aby przyjąć sześciolatki?
     
     Komfort dla maluchów
     
- Pierwszą klasę Szkoły Podstawowej chcemy zorganizować tak aby zminimalizować stres odczuwany zwłaszcza przez sześciolatki w związku z podjęciem nauki w szkole. Dlatego specjalnie przygotowaliśmy i wydzieliliśmy salę dla maluchów – mówi Ewa Rucińska z biura promocji EUH-E. - Sala lekcyjna będzie składać się z dwóch części: edukacyjnej (wyposażonej w okrągłe stoliki z krzesełkami) i rekreacyjnej (odpowiednio do tego przystosowanej m.in. w sprzęt audiowizualny, komputery z dostępem do Internetu, gry, zabawki dydaktyczne, książki tematyczne, biblioteczkę itp.) Odpowiednie wyposażenie sali w meble, pomoce i zabawki oraz aranżacja przestrzeni to podstawowy wymóg, który musi spełnić szkoła jeśli chce aby dzieci czuły się w niej dobrze i komfortowo. Każdy uczeń będzie miał również możliwość pozostawienia w Szkole swoich podręczników i przyborów szkolnych. Na potrzeby najmłodszych zaadaptowaliśmy także toalety i łazienki, które mają m.in. nisko zawieszone umywalki. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe ww. pomieszczeń. W styczniu planujemy zaprosić rodziców wraz z dziećmi na „Drzwi Otwarte”. Już dziś nie boję się stwierdzenia, że Zespół Szkół Akademickich w Elblągu będzie pierwszą w Elblągu tego typu Szkołą, nowocześnie wyposażoną i dostosowana szczególnie do potrzeb tych najmłodszych – dodaje Ewa Rucińska.
     
     Szkoła bezpieczna
     
- Priorytetem każdej szkoły jest bezpieczeństwo jej uczniów. Budynek Uczelni w której mieści się Zespół Szkół Akademickich wyposażony został w sprzęt monitorujący. Pod nadzorem kamer są korytarze szkolne oraz otoczenie budynku. Szkoła jest również wyposażona w windę i pozbawiona barier architektonicznych co zwiększa bezpieczeństwo maluchów. Rodzice odwożący swoje pociechy na zajęcia będą korzystać z bezpiecznego dojazdu pod Szkołę oraz parkingu. Położenie Szkoły jest również jej atutem, choć blisko centrum to panuje tam spokój i cisza. Uczelnia, pod której patronatem został utworzony Zespół Szkół Akademickich dysponuje sporym terenem. W planach władz uczelni jest wybudowanie dla dzieci placu zabaw. Uczelnia chce stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki nie tylko do nauki, ale również do zabawy – mówi Ewa Rucińska. - Dlatego w najbliższej przyszłości planujemy wybudować nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, w chwili obecnej jesteśmy na etapie jego projektu, ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Opiekę uczniom przed zajęciami lekcyjnymi jak i po nich będzie zapewniać świetlica szkolna czynna w godzinach od 6.45 do 18.15 (w zależności do potrzeb rodziców). Chcemy w niej stworzyć odpowiednie warunki do wypoczynku, zabawy, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Pobyt dziecka na świetlicy będzie bezpłatny – wyjaśnia Ewa Rucińska. - Zależy nam na tym, aby rodzice mieli pewność, że ich dzieci pozostają pod dobrą opieką - dodaje. 
     
     Domowe i zdrowe posiłki
     
Zespół Szkół Akademickich posiada w pełni wyposażoną, dostosowaną do potrzeb Szkoły stołówkę. – Nie będzie u nas zgody na byle jakie jedzenie. Ciepłe posiłki będą przygotowywane w szkole, nie będziemy korzystać z cateringu, chociaż wiele szkół to praktykuje – mówi Mirosława Betcher - szefowa stołówki szkolnej. - Jedzenie musi być smaczne, zdrowe, świeże i bez wysoko przetworzonych „gotowców”. Podczas pierwszej długiej przerwy tzw. śniadaniowej dzieci będą otrzymywać ciepłą herbatkę owocową i kanapkę z wypieczonego u nas, zdrowego i bez konserwantów chleba. Kolejne długie przerwy – druga i trzecia będą przeznaczone na posiłki obiadowe, które będą przygotowywane zgodnie z zasadą doboru wyłącznie naturalnych składników i unikania wszelkich konserwantów oraz sztucznych „ulepszaczy”. Obiady będą gotowane codziennie ze świeżych, wysokiej jakości produktów, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Chcemy wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe u dzieci, dużą więc wagę będziemy przykładać do prawidłowego zbilansowania diety uczniów, z uwzględnieniem odpowiedniej ilości świeżych warzyw, owoców, ryb i mięsa. Dodatkowo na każdej przerwie wszyscy uczniowie będą mogli bezpłatnie otrzymywać ciepłą herbatkę ziołową – mówi Mirosława Betcher.
     Rodzice będą otrzymywać mailowo informacje o tym co dzieci jedzą danego tygodnia. Wkrótce przykładowe menu zostanie zamieszczone na stronie internetowej Szkoły, w zakładce - stołówka. Szkoła chce również kłaść duży nacisk na odpowiednią edukację dotyczącą zdrowego stylu życia. Chcemy zachęcać uczniów do częstszego sięgania po świeże i ekologiczne produkty dlatego przy szkole powstanie ogródek, w którym dzieci będą sadzić warzywa i zioła. Kulturę jedzenia i bogactwo smaków trzeba pokazać jak najszybciej. Zwłaszcza, że dzieci lepiej identyfikują smaki niż dorośli – mówi Ewa Rucińska. - Być może uda nam się wychować pokolenie, które będzie odżywiało się lepiej niż my teraz. Rodzice bardzo często nie interesują się tym co i czy w ogóle ich dziecko jada w szkole. Dają rano kilka złotych, za co dzieci kupują czasem byle co. Rodzice nie zdają sobie sprawy, jak silny związek jest miedzy tym, co jada dziecko, a jego wynikami w nauce i zachowaniem - dodaje.
     
     Kiedy zaczyna się nabór do szkoły?
     
Do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej rekrutację zaczynamy 1 grudnia 2011 roku, natomiast do pierwszej klasy Gimnazjum i pierwszej klasy Liceum 2 stycznia 2012 roku. Zajęcia w szkole rozpoczynają się 1.09.2012 roku. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem tel. 512 54 30 38 w godz. od 8.00 do 14.00.
     
     Wkrótce zapraszamy na naszą stronę internetową: www.zsa.elblag.pl.
     
     


     ------------- Ogłoszenie płatne ----------- 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl