Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dlaczego Zespół Szkół Akademickich?

 

Wielu rodziców zastanawia się, jaką szkołę wybrać dla swojego dziecka. O alternatywie dla państwowych szkół opowie Anna Fall, dyrektor Zespołu Szkół Akademickich.

Dlaczego Zespól Szkół Akademickich - Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum, a nie tylko np. jedna ze szkół?
     Anna Fall: Od pierwszych chwil związanych z planami koncepcyjnymi wokół nowej Szkoły podkreślano konieczność zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. Wspólna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące jest optymalnym rozwiązaniem. Uczniowie przechodzą przez trzy szczeble kształcenia, ale w jednej szkole. Daje to lepsze efekty nie tylko w nauczaniu, ale również w wychowaniu. Uczeń w takiej szkole nie jest anonimowy, nauczyciel ma możliwość lepszego poznania go w szerszej perspektywie czasowej.
     
     Jaki program będzie realizowany w Zespole Szkół?
     Anna Fall: Jesteśmy szkołą prywatną, ale z uprawnieniami szkoły publicznej. Oznacza to m.in., że realizowany program nauczania jest taki sam jak w szkołach publicznych. Priorytetem dla nas będzie przygotowanie ucznia do dalszego etapu kształcenia i osiągania przez niego jak najwyższych wyników na egzaminach zewnętrznych (sprawdzian po szkole podstawowej, egzamin gimnazjalny, matura). Jestem przekonana, że uda nam się wychować laureatów i finalistów wielu konkursów przedmiotowych. Naszym dodatkowym atutem jest to, że patronat nad Zespołem Szkół Akademickich objęła Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Dlatego wybrane zajęcia będą prowadzone przez kadrę akademicką. Młodzież szkolna będzie uczestniczyć w uroczystościach, imprezach, sesjach naukowych i spotkaniach organizowanych na terenie Uczelni i przez Uczelnię.
     
     Kto daje gwarancję nauczania na bardzo wysokim poziomie w Zespole Szkół Akademickich?
     Anna Fall
: Opinię o wysokim poziomie nauczania szkoły kształtuje autorytet kadry pedagogicznej, wymagania stawiane uczniom, stopień przygotowania do dalszego etapu kształcenia oraz wysoka zdawalność egzaminów zewnętrznych. Kadra nauczycieli, których zatrudnimy to doświadczeni i wykwalifikowani pedagodzy – ze stopniem nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego jak również nauczyciele akademiccy. W naszej Szkole będziemy stawiać na jakość, a to oznacza, że kadra pedagogiczna musi być świadoma zwiększonych oczekiwań ze strony inwestujących w naukę rodziców i uczniów. Nauczyciel powinien wymagać w równym stopniu od ucznia i od siebie oraz sprostać ambitnym oczekiwaniom ucznia zdolnego i chcącego się uczyć.
     
     Jednym z atutów szkoły jest mała liczebność klas?
     Anna Fall
: Tak, chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepsze warunki do nauki. Postanowiliśmy utworzyć po jednej klasie pierwszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum. Klasy I-III Szkoły Podstawowej będą liczyć do 20 dzieci, natomiast pierwsze klasy Gimnazjum i Liceum 22 uczniów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciele będą mieli również czas i możliwość pracy z każdym uczniem. W ramach czesnego oferujemy m.in. dodatkowe godziny nauczania języka angielskiego. W Szkole Podstawowej będzie to 60 godzin, w roku szkolnym, w grupach 10 osobowych, a w Gimnazjum i Liceum 120 godzin, w grupach liczących ok 11 osób. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu, po lekcjach. Myślę, że jest to bardzo dobra propozycja. Rodzic nie będzie musiał zapisywać dziecka na dodatkowe zajęcia w szkołach językowych, gdyż będą one się odbywać w naszej Szkole. Więcej informacji na temat Szkoły będzie można już wkrótce przeczytać na naszej stronie internetowej www.zsa.elblag.pl.
     
     Jakie zajęcia pozalekcyjne oferuje Zespół Szkół Akademickich?
     Anna Fall
: Chcemy propagować wśród uczniów aktywny i zdrowy styl życia. W ofercie dodatkowych zajęć sportowych, będziemy proponować różne rodzaje aktywności fizycznej m.in.: taniec, jazdę konną, zajęcia karate i inne. Zajęcia będą odbywać się z podziałem na grupy wiekowe. Treningi karate z dziećmi najmłodszymi będą koncentrowały się głównie na ćwiczeniach usprawniających organizm. Dzieci w tym wieku są na tak wczesnym etapie rozwoju, że nie walka i samoobrona są najważniejsze, lecz harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólna zabawa z rówieśnikami. Natomiast dla starszych uczniów zajęcia karate będą zawierały m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz elementy samoobrony.
     
     Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci i młodzieży – mówi Robert Malentowicz, Instruktor Karate Shotokan. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, systematyczności, koncentracji, oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka "trening" stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.
     - Karate, dbając o harmonię budowy ciała, przez czynne ćwiczenia chroni narząd ruchu przed wieloma schorzeniami i deformacjami. Jeśli dziecko ćwiczy karate, rodzice mogą spać spokojnie i nie bać się o kręgosłup swojego dziecka! Karate zapobiega skoliozom, karate leczy skoliozy! - prof. Tomasz Karski, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
     

 


     

---------- Ogłoszenie płatne -------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl