Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dni Otwarte w Szkole Polsko-Japońskiej w Gdańsku

 
Elbląg, Dni Otwarte w Szkole Polsko-Japońskiej w Gdańsku

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się 26 kwietnia i 31 maja w Gdańsku. Sprawdź ofertę Wydziału Sztuki Nowych Mediów i Wydziału Informatyki.

Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (PJWSTK) została założona w 1994 r. przez Fundację Rozwoju Technik Komputerowych realizującą porozumienie zawarte pomiędzy rządami Polski i Japonii z roku 1993. W 1994 roku decyzją Ministra Edukacji Narodowej, PJWSTK została wpisana do rejestru szkół wyższych pod numerem 51 i uzyskała prawo do nadawania tytułu inżyniera informatyki.
     Studentom PJWSTK przysługują te same prawa, co studentom państwowych szkół wyższych, w szczególności do zniżek w komunikacji publicznej, bezpłatnej opieki zdrowotnej i odraczania służby wojskowej. W 1998 roku PJWSTK uzyskała prawo do nadawania tytułu magistra inżyniera informatyki. W 2000 roku pod auspicjami JICA rozpoczął działalność ośrodek szkolenia informatycznego dla krajów Europy Centralnej i Wschodniej – Third Country Trainning Program.
     W październiku 2000 roku rozpoczęła działalność pierwsza w Polsce Akademia Sieciowa Cisco.
     W 2002 roku uzyskanie uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka. W 2002 roku PJWSTK, jako jedyna uczelnia niepaństwowa, otrzymała kategoryzację Komitetu Badań Naukowych. W roku akademickim 2002/2003 w PJWSTK rozpoczęły działalność studia zaoczne przez Internet. Ich program stanowi zmodyfikowaną wersję programu studiów stacjonarnych. Studia trwają 4 lata i kończą się uzyskaniem stopnia inżyniera informatyki.
     PJWSTK, jako jedna z niewielu uczelni niepaństwowych została członkiem KRASP – Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
     W 2004 roku PJWSTK podpisała umowę o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, na mocy której w PJWSTK utworzony został nowy wydział – Sztuka Nowych Mediów.
     W roku 2005 uruchomiono studia zaoczne na kierunku Informatyka. W tym samym roku pierwsi studenci wydziału Sztuki Nowych Mediów rozpoczęli zajęcia.
     W 2007 roku utworzony został Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Gdańsku kształcący studentów na kierunku “Informatyka”.
     W 2010 roku Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Gdańsku został przekształcony w samodzielny Wydział Informatyki. Jego dziekanem został dr hab. Marek Bednarczyk, prof. PJWSTK. W tym samym roku utworzony Wydział Sztuki Nowych Mediów. Wydział SNM realizuje program studiów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii wizualnych.
     Obydwa wydziały mieszczą się w tym samym budynku, co pozwala na niezwykle interesującą wymianę idei pomiędzy studentami kierunku technicznego i artystycznego.
     W październiku 2011 r. JM Rektor PJWSTK, dr. Jerzy Paweł Nowacki otrzymał z rąk Prezydenta RP Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Polonia Restituta za wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej, za popularyzowanie nauki w Polsce.
     
     

PJWSTK
     Wydział Informatyki
     Wydział Sztuki Nowych Mediów
     Gdańsk, ul. Brzegi 55
     www.gdansk.pjwstk.edu.pl
     
     
     
----- Reklama -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl