UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Ekonomii Społecznej w EUH-E

Elbląg, Dzień Ekonomii Społecznej w EUH-E

W sobotę, 8 czerwca w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych uruchomi stanowisko informacyjne na temat ekonomii społecznej. Studenci będą mogli porozmawiać z ekspertami na temat tego typu działalności społeczno-gospodarczej. Dostępne będą również materiały informacyjne.

Dodatkowo studenci zarządzania, administracji i pedagogiki będą uczestniczyć w spotkaniach z praktykami i ekspertami ds. ekonomii społecznej. Wysłuchają prelekcji na temat roli ekonomii społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym oraz zostaną omówione wybrane podmioty ekonomii społecznej w regionie. Prelegentami będą p. Anita Pawlak oraz p. Sylwia Warzechowska z ESWIP.
       Wydarzenie jest efektem porozumienia zawartego w kwietniu 2019 roku między Rektorem EUH-E a Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego projektu pn. Ekonomia społeczna na Warmii i Mazurach i porozumienia zawartego również w kwietniu tego roku z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Elblągu. Obydwa porozumienia dotyczą wspólnego realizowania działań związanych z popularyzowaniem wiedzy na temat ekonomii społecznej poprzez wymianę doświadczeń, wspólną organizację przedsięwzięć (konferencji, targów, spotkań). Przykładem tego typu inicjatyw była konferencja w dn. 4 kwietnia z cyklu Gospodarka i społeczeństwo w Europejskiej perspektywie poświęcona m.in. roli ekonomii społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym. Współpraca dotyczy także realizacji praktyk zawodowych w podmiotach ekonomii społecznej.
       - Potrzeba popularyzacji wiedzy na temat ekonomii społecznej zgłaszana na spotkaniach zespołu ds. współpracy nauki i ekonomii społecznej oraz organizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego seminariach i konferencjach skłoniła nas do uwzględnienie w programach kształcenia zajęć dotyczących tej problematyki – informuje dr Izabela Seredocha, prodziekan Wydziału Administracji i nauk Społecznych EUH-E w Elblągu. – Ekonomia społeczna oparta jest na partycypacji i współpracy, jej rola w podnoszeniu jakości życia społeczności lokalnych rośnie. Podmioty ekonomii społecznej potrzebują kompetentnych kadr, w tym obszarze są duże braki a zapotrzebowanie na usługi społeczne świadczone przez takie podmioty wzrasta. Uwzględnienie w programach kształcenia takich treści pozwoli w innych kategoriach postrzegać ten obszar aktywności społeczno-gospodarczej.
       Popularyzacji wiedzy na temat ekonomii społecznej służy też Dzień Ekonomii Społecznej w EUH-E.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama