Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Logopedy

 
Elbląg, Dziś obchodzimy Europejski Dzień Logopedy
fot. nadesłana
Rek

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej oraz szkolnej i ma ono na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W tym roku w obchody święta włączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 i nr 2.

- W naszej uczelni zdecydowaliśmy, że święto to będziemy obchodzić szczególnie uroczyście - mówi inicjatorka spotkania, wykładowca IPJ, neurologopeda, prorektor ds. Kształcenia dr Iwona Kijowska. – Rangę spotkania uświetnia Jubileusz 20-lecia PWSZ w Elblągu oraz fakt, że w tym roku mury Uczelni opuszczą pierwsi absolwenci kierunku Pedagogika specjalna - specjalność: logopedia z terapią pedagogiczną w Instytucie Pedagogiczno-Językowym.
     Życząc owocnych obrad, obchody Europejskiego Dnia Logopedy w PWSZ w Elblągu otworzył rektor, prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, który podkreślił wagę spotkania oraz skierował specjalne podziękowania dla organizatorów przedsięwzięcia. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu, Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, elbląskich Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz szkół i przedszkoli.
     W programie seminarium dla nauczycieli, logopedów i rodziców pt.” Dbając o rozwój mowy dziecka”,  zaprezentowane zostały wykłady:
     Logorytmika - metoda wspierająca działania w profilaktyce i terapii logopedycznej oraz w edukacji językowej – dr Anna Walencik-Topiłko – neurologopeda, Katedra Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim
     Wczesna interwencja logopedyczna czyli „złote lata” (0-3) w rozwoju mowy dziecka – mgr Marzena Kosowska-Firer – neurologopeda, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Elblągu;
     Logopedyczne harce - program terapeutyczno-stymulujący dla dzieci z nieukończonym rozwojem mowy czyli jak wykorzystać możliwości i motywację do mówienia u dzieci – mgr Anetta Krajewska – neurologopeda, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Elblągu;
     Metoda piaskowa i magia słów gotowa – innowacyjny program logopedyczny w praktyce szkolnego logopedy – mgr Agnieszka Zagulska-Narwojsz – logopeda, Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu;
     Interdyscyplinarny model opieki nad dzieckiem z wadą rozwojową twarzoczaszki – dr Małgorzata Moszyńska – logopeda pedagog specjalny, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie – Centrum Głowy i Szyi.
     Do wspólnego świętowania zaproszono również uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym, dla których przygotowano warsztaty o charakterze profilaktycznym, pełne niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy ze studentami kierunku Pedagogika specjalnej, podczas „Wycieczki do Głoskolandii – podróży z uśmiechem…”.
     Bardzo szeroki wachlarz poruszonych zagadnień sprzyjał głębokim przemyśleniom i wnioskom. Hasłem tegorocznego EDL jest komunikacja wspomagająca i alternatywna - "Komunikowanie się nie tylko słowami..."
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki