UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ELA dała PWSZ milion złotych

 
Elbląg, - System ELA czerpie dane z rejestrów zusowskich. Wynika z niego, że na ponad 30 uczelni zawodowych zajęliśmy siódme miejsce w rankingu - mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ
- System ELA czerpie dane z rejestrów zusowskich. Wynika z niego, że na ponad 30 uczelni zawodowych zajęliśmy siódme miejsce w rankingu - mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ (fot. Michał Skroboszewski)

Dodatkowy milion złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trafi do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To nagroda za wysokie miejsce w rankingu ELA, promującym jakość nauczania w uczelniach wyższych i uwzględniającym losy ich absolwentów.

System ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów) bierze pod uwagę statystyki dotyczące m.in. zatrudnialności absolwentów szkół wyższych oraz wysokość ich zarobków, a także ocenę jakości kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
       - System ELA czerpie dane z rejestrów zusowskich. Wynika z niego, że na ponad 30 uczelni zawodowych zajęliśmy siódme miejsce w rankingu, otrzymując w nagrodę milion złotych subwencji. Taką nagrodę otrzymało pierwszych 15 szkół w rankingu – mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu. - Jeśli chodzi o wskaźnik zatrudnialności, to stopień bezrobocia wśród absolwentów naszej uczelni w ciągu pierwszego roku po jej opuszczeniu nie mógł wynosić więcej niż 2 procent. To ostry parametr. Średnie wynagrodzenie absolwentów nie mogło być mniejsze niż 40 procent średniej krajowej. Dodatkowo żaden z kierunków uczelni nie mógł być w ciągu ostatnich 6 lat negatywnie lub warunkowo oceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną. Wszystkie warunki spełniliśmy.
       Milion złotych nagrody, który trafi do PWSZ w formie subwencji, będzie mógł być przeznaczony na bieżącą działalność uczelni, na wyposażenie, wynagrodzenia, dydaktykę. - Nie ma jeszcze decyzji, na co tę kwotę dokładnie przeznaczymy. Dzisiaj na spotkaniu z dyrektorami poprosiłem, by część tej puli zaplanowali do wydania w swoich jednostkach. Nie musimy się spieszyć z wydawaniem, musimy najpierw przygotować szkicowy plan na potrzeby umowy z ministerstwem – dodaje prof. Zbigniew Walczyk.
       Zdaniem rektora wysokie miejsce w rankingu to „efekt dobrego doboru kierunków i specjalności do potrzeb rynku pracy, wysokiego poziomu uczelni i dobrego przygotowania studentów do pracy poprzez m.in. system praktyk zawodowych”.
       - Pilotażowy program praktyk zawodowych, finansowany z Unii Europejskiej się kończy, ale ten poziom utrzymamy, zgodnie z ustawą. Nie będzie już stypendiów dla studentów i wynagrodzenia dla opiekunów praktyk, bo to będzie już realizowane w ramach programu studiów. Ale myślę, że ci pracodawcy, którzy solidnie podeszli do prowadzenia praktyk, dostrzegli tę korzyść, że mogą w czasie praktyk i pracy aplikacyjnej przygotować sobie przyszłego pracownika – uważa rektor PWSZ.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama