Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Elbląg nie jest miastem peryferyjnym

Elbląg, Elbląg nie jest miastem peryferyjnym Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski wziął udział w posiedzeniu senatu PWSZ (fot. Witold Sadowski)
Rek

Dziś (2 grudnia) podczas 108. posiedzenia Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski odznaczył 17 pracowników uczelni medalami za długoletnią służbę. W gronie wyróżnionych znaleźli się zarówno wykładowcy, jak i pracownicy biblioteki, archiwum i pionu administracyjnego.

Wizyta wojewody stała się okazją do zaprezentowania mu osiągnięć elbląskiej uczelni, która od 12 kształci m.in. informatyków, ekonomistów i pedagogów. Obecnie PWSZ ma ok. 4 tys. studentów, którzy pobierają nauki na 10 kierunkach. Uczelnia jest też poważnym pracodawcą. Zatrudnia bowiem ponad 300 osób, głównie z Elbląga i okolic. Studenci szczycą się imprezami, które rokrocznie organizują (Juwenalia, „połowinki”), możliwością wyjazdów na stypendia zagraniczne, zaś władze PWSZ dumne są z inwestycji prowadzonych szczególnie w obiekcie przy Al. Grunwaldzkiej (jej koszt to 26 mln zł).
     - Problemów poważnych nie mamy więc skupmy się na osiągnięciach – mówiła rektor PWSZ w Elblągu prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska. – Żeby pan wojewoda wiedział, jak dobrą uczelnię ma na peryferiach.
     Tu Marian Podziewski szybko zripostował, że Elbląg nie jest miastem peryferyjnym dla województwa. Zapewniał, że chce, by było priorytetowym ośrodkiem obok stolicy regionu, czyli Olsztyna.
     - Z Elblągiem jestem związany rodzinnie i emocjonalnie od 45 lat – przypomniał wojewoda. – Tu przyjeżdżałem często do brata. Uważam, że to miasto niezwykłe i magiczne. Podczas pracy z samorządowcami zauważam, że mieszkają w nim ludzie, którzy wiedzą, co mają robić. Cieszę się, że jest tu uczelnia, która uzupełnia kadrę dla regionu.
     W związku z sąsiedztwem PWSZ i Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, które „w jednym stoją domku” przy ul. Wojska Polskiego wojewoda dodał: - Rozumiem, że uczelnia chce się rozwijać i marzy o pełnym zagospodarowaniu tego obiektu, ale wiązałoby się to z likwidacją delegatury. A tego nie przewiduję podczas swojej kadencji – zapewnił. – Liczę więc na dobrą, jak dotychczas współpracę sąsiedzką.
     Jednak głównym celem wizyty wojewody w PWSZ było odznaczenie pracowników uczelni medalami za długoletnią służbę. W ten sposób uhonorowanych zostało 17 nauczycieli akademickich, pracowników biblioteki, archiwum i pionu administracyjnego.
     - Są to medale przyznawane przez prezydenta RP za zasługi i pracę, niekoniecznie wieloletnią – zwracał uwagę Marian Podziewski. – Te odznaczenia podkreślają wkład i zaangażowanie w wykonywane zadania.

 


A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tak rozmawia z mieszkańcami Elbląga Pan Nowaczyk : www.razemztoba.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-12-02)
 • A taka jest polityka Pana Sloniny _eksmisje na bruk : www.razemztoba.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-12-02)
 • Tyle że Elbląg nie chce być żadnym priorytetowym ośrodkiem obok pseudostolicy, czyli Olsztyna, jak to określił pan wojewoda. Elbląg marzy żeby oderwać się od tego śmiesznego województwa, w którym nigdy nie chciał być - i mam nadzieję, że to się spełni. Kolejna wypowiedź też jest zabawna: "Cieszę się, że jest tu uczelnia, która uzupełnia kadrę dla regionu. " - dla którego regionu? Ja rozumiem, że Pomorza, bo jak ktoś myśli, że w warmińsko-mazurskim (z wyłączeniem Elbląga, bo tu jest inna sytuacja) znajdzie prace absolwent informatyki, czy budowy maszyn, to się grubo myli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2010-12-02)
 • Pierwszym PRIORYTETOWYM zadaniem nowego prezydenta Elbląga, Pana Nowaczykabedzie wniesienie interpelacji do Sejmu o zmianę, przyłączenie Elblaga do województwa pomorskiego, lub utworzenie nowego WOJEWÓDZTWA ŻULAWSKIEGO, wcześniej rreferendum w tej sprawie, a jestem pewien, ze ponad 90% Elblążan opowie się albo za Pomorskim albo nowym woj. ZUŁAWSKIM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-12-02)
 • Mam zamiar rownież rozpocząć w przyszłym roku studia na tej szacownej elblskiej uczelni i liczę, że do tego czasu powstanie klub studencki z prawdziwego zdarzenia, co trochę podniesie na wyższy poziom życie studenckie w naszym mieście. Dotychczasowy wlodarz Elbląga nigdy tego nie rozumiał, ale Nowaczyk jako absolwent dziennego prawa na UG napewno studentów wesprze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-02)
 • W Elblągu to sama ukraina MO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-02)
 • Fabryka beznadziejnie wykształconych bezrobotnych. Produkujcie dalej. W tej szkole liczy się tylko opłacanie czesnego na czas reszta to fikcja. Przypadkiem przed drugą turą przyjechał odznaczać - żałosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-02)
 • Elblag moze tylko uratowac szybka kolej do trojmiasta, wybudowana przez Chinczykow. Oczywiscie nei przez Malbork tylko prosto do Gdanska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-02)
 • Najpierw niech Protas odda (lub zaplaci ) za nasze 2 szynobusy, ktore Elblągowi zajumał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-02)
 • I ktoś (eś) musi być mieściną prowincjonalną. Dziekujemy władzom i dzielnym urzędnikom za likwidacje miejsc pracy w mieście i nietrafione inwestycje typu Modrzewina. Pan senator MW właściciel tamtejszych hektarów też pewnie nie zadowolony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PG(2010-12-02)
 • "Ostatnie dni zarządzania miastem przez prezydenta Henryka Słoninę oraz Radę Miejską upłynęły na zatwierdzaniu kilku najpilniejszych uchwał przed pożegnaniem się z urzędem. M. in. pozytywnie zaopiniowano projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Elbląg na lata 2011 – 2041.Okazuje się, że w tym dokumencie nie przewidziano ani złotówki na rozwój sportu w mieście do 2019 roku!" za: e-olimpia. com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-02)
 • Nie jest peryferyjny dzięki PWSZ tylko i wyłącznie, dzięki ludziom którzy nie oglądając się na UM i prezydentów pracują na rzecz Elbląga. Mam nadzieję że współpraca z NOWACZYKIEM będzie bardzo dobra i wszyscy na tym zyskamy podwójnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MYK(2010-12-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA