UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EUH-E buduje Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej!

 

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 na budowę tzw. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Plan budowy obiektu wszedł właśnie w fazę realizacji – o czym rozmawiamy z kanclerzem EUH-E Henrykiem Fall.

- Uczelnia otrzymała ponad 14,3 mln złotych dofinansowania na utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, zatem gratuluję ogromnego sukcesu!
       Henryk Fall: Dziękuję. Tak, otrzymaliśmy wielomilionowe wsparcie finansowe pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Jest to owoc naszej kilkuletniej ciężkiej i systematycznej pracy. Tym bardziej cieszy fakt, że nasz wniosek o dofinansowanie realizacji projektu pt. „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej” został oceniony bardzo wysoko i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej projektów objętych dofinasowaniem. Uważam, że to wielki sukces. Oprócz dofinansowania uczelnia musi również zapewnić środki na wkład własny, a jest to kwota ponad 4 mln złotych, jednak jesteśmy na to przygotowani.
      
       - Czy może Pan wyjaśnić naszym czytelnikom co to dokładnie jest Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej?

       - Będzie to nowy trzykondygnacyjny budynek stanowiący zespół pomieszczeń w pełni zabezpieczający możliwość kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii, z naciskiem przede wszystkim na kształcenia praktyczne z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych w ramach oferowanych aktualnie przez uczelnię kierunków, tj. pielęgniarstwo (studia I i II stopnia), ratownictwo medyczne (studia I stopnia) i fizjoterapia (jednolite studia magisterskie). Przypomnę, że jesteśmy jedyną uczelnią w Elblągu kształcącą na kierunkach medycznych, a także jako jedyni oferujemy jednolite studia magisterskie.
       Główną ideą CDiSM będzie element kształcenia polegający na wspólnym treningu zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach świadczenia opieki medycznej, począwszy od pomocy przedszpitalnej, symulatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej po salę porodową. Powstaną również pracownie kształcenia umiejętności, które umożliwią studentom doświadczenie wszystkich działań mających miejsce w świecie realnym, tj. od zachorowania lub wypadku, poprzez proces leczenia, aż do rehabilitacji pacjenta w warunkach przypominających realne, a także wykształcenie i doskonalenie umiejętności z zakresu nauk morfologicznych, podstaw medycyny czy nauk przedklinicznych. Tak więc nasi studenci otrzymają możliwość zdobywania wiedzy w praktyce i w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy.
       Dodatkową zaletą inwestycji będzie możliwość wykorzystania jej także dla studentów kierunku lekarskiego, jeśliby pozytywnie zakończyła się procedura przyznawania kwalifikacji na takie kształcenia w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E.

 


      
       - Jakie konkretnie powstaną pomieszczenia do praktycznej nauki zawodu?

       - Przewiduje się utworzenie między innymi sali do debriefingu, sali do egzaminu OSCE, sali do fizykoterapii i kinezyterapii, sali masażu i czynności manualnych, pracowni pielęgniarskich niskiej, średniej i wysokiej wierności, pracowni patofizjologii i pracowni anatomicznej, pracowni badania fizykalnego, pracowni mikrobiologicznej i biofizycznej, pracowni mikroskopowej, sali BLS, sali umiejętności technicznych, sali ALS, sali SOR i intensywnej terapii, sala operacyjnej i sali porodowej. Wszystkie te pomieszczenia służyć będą naszym studentom z zachowaniem najwyższych i najnowocześniejszych standardów kształcenia.
      
       - Kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy oraz jej zakończenie?
       - Planujemy, że rozpoczęcie prac budowalnych nastąpi na przełomie maja i czerwca tego roku, w tym czasie musimy ogłosić postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy robót budowlanych. W następnej kolejności ogłoszone zostanie postępowania na wybór wykonawcy, który dostarczy nam sprzęt medyczny i komputerowy. Natomiast zakończenie inwestycji planowane jest na 4 kwartał 2019 roku.
      
       - Dziękuję za rozmowę.
       - Dziękuję.
      
      

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
       ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 39 55

       e-mail: rekrutacja@euh-e.edu.pl
      

       Wybierz swój kierunek
       www.euh-e.edu.pl

      
----- artykuł sponsorowany -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl