Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EUH-E – nagradza-wspiera-pomaga

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2016-05-10
Aktualizowany 2016-05-10 07:30
 
Elbląg, EUH-E – nagradza-wspiera-pomaga

 Studiowanie na uczelni niepublicznej nie musi być drogie, a najlepsi mogą studiować za darmo! Sprawdź, ile możesz zyskać!

Każdego roku w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej dziesiątki studentów otrzymuje zastrzyk gotówki w postaci stypendium: socjalnego, rektora, dla osób niepełnosprawnych czy stypendium ministra za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. Jeśli jesteś ciekawy, o które z nich możesz się starać koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.
     
     Sam decyduj na co przeznaczysz swoje stypendium!
     - Bardzo często bywa tak, że otrzymywane stypendium wystarcza na pokrycie wszelkich opłat związanych z kształceniem się jak i z szeroko rozumianym życiem studenckim - mówi Jacek Młotkowski, Prezydent Parlamentu Studentów EUH-E, student II roku kierunku zarządzanie.
     
     - Wśród studentów EUH-E otrzymujących stypendia są również tacy którzy traktują je jako doraźne wsparcie finansowe lub premię. Stypendia z ramienia uczelni przyznawane są przeważnie na rok akademicki, czyli na 9 miesięcy. Wśród tych cieszących się największym zainteresowaniem jest stypendium socjalne oraz stypendium rektora dla najlepszych studentów – opowiada Jacek Młotkowski.
     
     - W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej możesz korzystać z szerokiego wachlarza stypendiów – nagradzamy najlepszych i wyjątkowych studentów, a osobom które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej staramy się zapewniać warunki, w których nie będą zmuszone do przerywania studiów – mówi Rektor EUH-E prof. dr Zdzisław Dubiella. Programy adresowane są do różnych grup studentów. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. W ubiegłym roku uczelnia wypłaciła łącznie stypendia na kwotę 1 228 300 zł.
     
     Stypendium Rektora
     O stypendium rektora mogą starać się studenci od drugiego roku. Większość z przyznawanych z tego tytułu stypendiów jest nagrodą za wyniki w nauce tzn. otrzymują je studenci z najwyższymi średnimi ocen z dwóch semestrów. O stypendium rektora mogą ubiegać się także studenci wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami sportowymi, naukowymi i artystycznymi.
     
     W 2015 roku roczne stypendium rektora EUH-E osiągnęło nawet kwotę 5910 zł dla jednego studenta!
     
     - Kwotę stypendium, warunki i zasady jego przyznania jak i liczbę stawek, na które zostaje ono podzielone, indywidualnie ustala każda uczelnia. Na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej najniższa stawka miesięczna stypendium rektora w roku 2015 wyniosła 134 złote natomiast najbardziej wyróżnionym wypłacono nawet 591 złotych miesięcznie – mówi Jacek Młotkowski, Prezydent Parlamentu Studentów EUH-E.
     
     - Aby ubiegać się o stypendium należy złożyć odpowiedni wniosek wraz dokumentacją – lista i wzory druków umieszczane są na stronie internetowej Uczelni. Komórką odpowiedzialną za sprawy związane ze stypendiami jest Dziekanat Uczelni i to z nim załatwia się wszelkie formalności – dodaje Jacek Młotkowski.
     
     Stypendium socjalne
     O stypendium socjalne mogą starać się studenci mający trudną sytuację materialną. Stypendium socjalne mogą już otrzymać studenci w trakcie pierwszego semestru studiów. Wysokość stypendium socjalnego zależy od przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w rodzinie.
     
     W roku 2015 wysokość środków wypłaconych na stypendium socjalne wyniosła 739 300 zł. Wysokość maksymalna miesięcznego stypendium dla jednego studenta wyniosła 844 zł.
     
     Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych
     Uczelnia kładzie duży nacisk na pomoc studentom niepełnosprawnym. Otrzymują oni ją również w formie pomocy stypendialnej. Każdemu studentowi Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej posiadającemu orzeczenie o niepełnosprawności przysługuje stypendium specjalne – dodatkowa pomoc materialna przeznaczona na wyrównanie szans.
     Na taką pomoc uczelnia w ubiegłym roku przeznaczyła kwotę 108 600 zł.
     
     Jednorazowa zapomoga
     Studentom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji losowej uczelnia udziela jednorazowej zapomogi. Każdy wniosek o zapomogę rozpatrywany jest indywidualnie, z uwzględnieniem okoliczności związanych ze statusem materialnym wnioskodawcy oraz z jego sytuacją życiową. Zapomogi przydzielane są jednorazowa i osiągają kwotę nawet do 1100 zł dla jednego studenta.
     
     Przydatną informacją może okazać się fakt, że programy stypendiów mogą się ze sobą łączyć. Stypendium naukowe nie wyklucza socjalnego, a stypendium ministra może być przyznane jednocześnie ze stypendium rektora.
     
     Inwestycja w siebie
     Studenci mogą także liczyć na wsparcie ze strony firm. Coraz częściej firmy i organizacje tworzą specjalne programy, w których można ubiegać się o dodatkowe granty. Ukłonem w stronę studenta są programy stażowe i praktyki. Jak komentuje Ewa Rucińska, z Centrum Promocji Studentów i Absolwentów EUH-E – wszystkie oferty praktyk i staży umieszczane są na bieżąco na stronie internetowej uczelni. Oferty są zróżnicowane i skierowane nie tylko do studentów ostatniego roku, ale także do młodszych roczników. Wiele propozycji pochodzi od członków Rady Społeczno-Gospodarczej EUH-E, czyli prestiżowego grona największych firm i przedstawicieli samorządu, współpracujących z uczelnią.
     
     
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
     Elbląg, ul. Lotnicza 2
     tel. 55 239 38 10
      rekrutacja@euh-e.edu.pl
     
www.euh-e.edu.pl
     
     
     
------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl