Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EUH-E, ostatnie dni rekrutacji!

 
Elbląg, EUH-E, ostatnie dni rekrutacji!

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jest jedyną uczelnią w Elblągu oferującą kształcenie na studiach medycznych, które są jednym z wiodących kierunków uczelni, o czym rozmawiamy z dr n. med. Jackiem Perlińskim, prodziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Czas pokazał, że uruchomienie studiów medycznych to była dobra decyzja?
     Zgadza się. Pielęgniarstwo do dzisiaj jest jednym z wiodących kierunków naszej uczelni. Zapotrzebowanie cały czas rośnie, ponieważ nadal jest za mało pielęgniarek na rynku pracy, znacznie poniżej średniej europejskiej. Pielęgniarstwo zawsze było tym motorem napędowym i nadal mamy duże zainteresowanie, czego potwierdzeniem jest zamknięcie już naboru na studia magisterskie dla pielęgniarek z powodu wyczerpania liczby miejsc. Naszym kandydatom na studia oferujemy nie tylko pielęgniarstwo, ale także ratownictwo medyczne i fizjoterapię. Uczelnia oferuje studentom udział w wielu kołach naukowych, jednym z prężnie działających jest koło Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego EUH-E, które było również organizatorem Kongresu Pielęgniarek Polskich. Jest to dla nas wyróżnienie, ponieważ o możliwość organizacji kongresu ubiegały się różne ośrodki w Polsce, jednak ten zaszczyt przypadł właśnie EUH-E.
     Ponadto, miło mi poinformować, że w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Krajową Radę Akredytacyjną Szkół Pielęgniarek i Położnych, uczelnia po raz kolejny otrzymała akredytację do kształcenia na kierunku pielęgniarstwo na studiach licencjackich i magisterskich. To znakomita wiadomość dla studentów i wykładowców. Otrzymanie akredytacji to bardzo trudna rzecz. Kontrola dotyczący funkcjonowania kierunku na wszystkich jego płaszczyznach, w tym jakości i standardów kształcenia, analizy wyników nauczania, kwalifikacji kadry akademickiej oraz organizacji kierunku. Kontrola ta przebiegła pomyślnie, a wizytujący ocenili uczelnię bardzo dobrze. Świadczy to, że jesteśmy wiodącym ośrodkiem kształcenia pielęgniarek w Polsce. Jednocześnie, jest to dla nas zobowiązanie do jeszcze intensywniejszej pracy, zapewniającej najwyższy poziom kształcenia.
     
     Obecnie w kształceniu wyższym kładzie się nacisk na praktyczną naukę zawodu. Jak na tym tle wypada EUH-E?
     Rozmawiam z wieloma pracodawcami i muszę powiedzieć, że nasi absolwenci zbierają bardzo dobre recenzje. Nie mają większego problemu z zatrudnieniem, na szczęście nie wszyscy wyjeżdżają na zachód. Kształcenie praktyczne to jest cecha, która wyróżnia naszą uczelnię. Studenci mają możliwość praktyk w wielu placówkach, ale także w naszej uczelni. Dlatego stworzyliśmy dodatkową bazę laboratoryjną, pracownie umiejętności medycznych, by nasi studenci mogli ćwiczyć w jak najlepszych warunkach. Wygląda to zupełnie inaczej niż na kierunkach medycznych w uczelniach publicznych, gdzie w jednej klinice praktykuje kilkaset osób. U nas jest bardziej komfortowy tryb nauki, jest większa możliwość kontaktu z pacjentem, nauczenia się czynności, które później bardzo przydają się w wykonywaniu zawodu.
     
     Przed EUH-E poważne wyzwanie, czyli utworzenie Centrum Symulacji Medycznej. Jak Państwo to oceniacie?
     Inwestycja jest odpowiedzią na systematycznie zmniejszającą się liczbę kadr medycznych, w szczególności lekarzy, pielęgniarek i położnych pracujących w systemie ochrony zdrowia w Polsce oraz na zmieniające się wymogi w zakresie kształcenia, obligujące do coraz szerszego wykorzystywania symulacji medycznej w procesie dydaktycznym. Kształcenie w nowoczesnych centrach symulacji medycznych jest kluczowym narzędziem służącym poprawie jakości nauczania praktycznego na kierunkach medycznych. Nowy obiekt uczelni stanowić będzie zespół pomieszczeń w pełni zabezpieczający możliwość kształcenia studentów według najnowszych standardów i  technologii, z  wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki życia codziennego. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest proste przedsięwzięcie, jednak jesteśmy przygotowani zrealizować ten cel.
     
     Już tylko do 30 września Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu prowadzi rekrutację na studia. Uczelnia oferuje kształcenie na poziomie studiów I stopnia (studia licencjackie) na kierunkach Administracja, Pedagogika, Zarządzanie, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne oraz studia II stopnia (studia magisterskie) na kierunkach Administracja, Pedagogika, Pielęgniarstwo.

     W ofercie znajduje się także szeroki wybór kierunków studiów podyplomowych organizowanych w Elblągu, Tczewie, Pile, Krotoszynie, Szczecinku i Poznaniu. EUH-E prowadzi także Studium Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, w ramach którego organizuje szkolenia, kursy i studia podyplomowe skierowane do kadry medycznej.
     EUH-E to jedyna uczelnia w Elblągu kształcącą na kierunkach medycznych.
     Nie czekaj, wybierz swój kierunek! Limit przyjęć na kierunku Pielęgniarstwo studia II stopnia został wyczerpany.
     
           
Zapisz się, rekrutacja trwa!
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
     ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
     tel. 55 239 39 55
     e-mail: rekrutacja@euh-e.edu.pl

     
     Wybierz swój kierunek
     www.euh-e.edu.pl
     

                                          
                                                                                   ----- artykuł sponsorowany -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl