Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejski wolontariusz

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service) – element unijnego programu „Młodzież” umożliwi Ci wyjazd za granicę, na okres do 12 miesięcy, które spędzisz pomagając przy realizacji różnych projektów na rzecz społeczności lokalnej.

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service) – element unijnego programu „Młodzież” umożliwi Ci wyjazd
     za granicę, na okres do 12 miesięcy, które spędzisz pomagając przy realizacji różnych projektów na rzecz społeczności lokalnej.
     Pierwsze kroki:
     Wysyłaniem polskich wolontariuszy zajmują się tzw. organizacje wysyłające. Obecnie działa w Polsce kilkadziesiąt tego rodzaju instytucji. Większość wysyła pojedynczych wolontariuszy, ale są też takie organizacje, które są otwarte na współpracę z młodymi ludźmi, nie będącymi ich członkami. Aby zostać wolontariuszem Wolontariatu Europejskiego nie trzeba mieć dodatkowych kwalifikacji, nie trzeba nawet znać języka. Trzeba złożyć list motywacyjny opisujący sylwetkę
     i pracę społeczną, wykonywaną dotychczas oraz uzasadnienie, dlaczego chcę pracować w takim projekcie.
     W Programie EVS uczestniczą kraje Unii Europejskiej oraz kraje przedakcesyjne, a także członkowie Europejskiej Strefy Wolnego Handlu. Od czerwca 2001 roku polscy wolontariusze mogą uczestniczyć we wspólnych projektach z krajami Wspólnoty Niepodległych Państw oraz krajami Europy Południowo-Wschodniej. Obok projektów długoterminowych – trwających od 6 do 12 miesięcy i dostępnych dla wszystkich młodych ludzi – istnieją także projekty krótkoterminowe
     (3 tygodnie-6 miesięcy), których celem jest ułatwienie dostępu do Programu EVS młodzieży z mniej uprzywilejowanych środowisk, osobom niepełnosprawnym, pochodzącym ze środowisk ubogich lub patologicznych, znajdującym się
     w trudnej sytuacji, którzy nie mogą kontynuować nauki. Organizacja wysyłająca zapewnia wolontariuszowi szkolenia przygotowawcze (przed wyjazdem za granicę), szkolenia wprowadzające (wkrótce po przyjeździe do kraju goszczącego) oraz kursy i szkolenia kształceniowe w trakcie projektu (np. kurs językowy). Poza tym pokrywa wszystkie koszty pobytu, ubezpieczenie na czas trwania projektu, koszty podróży, wyżywienie i zakwaterowanie, drobne kieszonkowe.
     Praca wolontariusza:
     Osoba, ubiegająca się o możliwość wyjazdu w charakterze wolontariusza ma prawo wybrać kraj, który chce odwiedzić
     oraz dziedzinę wolontariatu (środowisko naturalne, kultura i sztuka, zajęcia z dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi, działania przeciwko rasizmowi i narkomanii, informacja europejska, sport i rekreacja, bezrobocie itp.). Praktyka, zdobyta przez wolontariusza w czasie programu EVS, niejednokrotnie ułatwia znalezienie pracy już w Polsce.
     Uczestnictwo w wolontariacie zostaje poświadczone certyfikatem podpisanym przez Komisarza Komisji Europejskiej odpowiadającego za sprawy edukacji. Istnieje także możliwość kontynuacji działań o charakterze międzynarodowym,
     m.in. w programie „Kapitał Przyszłości” bądź wymianach międzynarodowych.
     
     
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Naszywki
Polar z haftem