Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fizjoterapeuta - zawód z przyszłością

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2014-03-30
Aktualizowany 2014-03-31 07:00
 
Elbląg, Fizjoterapeuta -  zawód z przyszłością

Fizjoterapeuta to zawód dla ludzi aktywnych, dynamicznych, lubiących pracę z ludźmi. Studia na tym kierunku prowadzi Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Kandydaci zainteresowani fizjoterapią mogą wybierać w bogatej ofercie specjalności: profilaktyka chorób kręgosłupa; fizjoterapia ogólna; ochrona zdrowia/rehabilitacja starszych i niepełnosprawnych; sport, rekreacja, fitness i odnowa biologiczna.

- Dużą zaletą fizjoterapii jest bezpośredni kontakt z pacjentem i możliwość namacalnej pomocy drugiemu człowiekowi - twierdzi dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E. Fizjoterapeuta ma wiele możliwości pomocy w schorzeniach układu ruchu, w schorzeniach neurologicznych, reumatologicznych, w wielu przypadkach związanych z chorobami wewnętrznymi, po operacjach chirurgicznych, ortopedycznych, wadach wrodzonych itp. Choroby układu ruchu są teraz chorobami cywilizacyjnymi, nie znam człowieka , który nie narzekałby na bóle kręgosłupa czy dolegliwości stawów. Stąd w naszej nowej ofercie m.in. – profilaktyka chorób kręgosłupa.
     
     Z powodu niewielkiego przyrostu naturalnego społeczeństwo europejskie staje się społeczeństwem starzejącym. Przez to coraz więcej jest ludzi starszych, schorowanych, którzy wymagają specjalistycznej opieki, bądź działań fizjoterapeutycznych. Dlatego proponowaną specjalność - ochrona zdrowia/rehabilitacja starszych i niepełnosprawnych można uznać za bardzo przyszłościową, po której absolwenci znajdą pracę.
     
     Ciekawą propozycją elbląskiej uczelni skierowaną do osób, które chcą wyspecjalizować się w pielęgnacji zdrowia i urody a także masażu oraz poprawianiu tężyzny fizycznej, są studia w specjalności – sport, rekreacja, fitness i odnowa biologiczna. W dzisiejszych czasach, gdzie życie toczy się w ciągłym biegu, a stres występuje na porządku dziennym ludzie starają się zachować jak najlepszą kondycję. Zwracają większą uwagę na swój wygląd i chcą jak najdłużej odwlekać oznaki starzenia się ciała. Świadomi klienci są w stanie płacić coraz więcej za poprawę swojego wyglądu.
     
     Warto pamiętać, że praca fizjoterapeuty nie ogranicza się tylko i wyłącznie do służby zdrowia.
     - Jak wiemy oferta pracy dla fizjoterapeutów jest szeroka. Nie musi się ona wiązać z pracą w zakładach opieki zdrowotnej czy zakładach rehabilitacji. Powstaje coraz więcej ośrodków odnowy biologicznej, SPA, sanatoriów, wszędzie tam nasi studenci mogą otrzymać pracę. Ponadto część absolwentów decyduje się na prowadzenie prywatnej działalności.
     
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna rekrutację zaczyna w połowie czerwca. Na kandydatów czeka nowa oferta edukacyjna.
     
     

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
     ul. Lotnicza 2
     82-300 Elbląg
     tel. 55 239 38 10
     
      rekrutacja@euh-e.edu.pl
     www.euh-e.edu.pl
     
     
     
-------Reklama------
     
     

,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl