Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Francja otwarta na studentów PWSZ w Elblągu

Elbląg, Francja otwarta na studentów PWSZ w Elblągu

Na początku stycznia br. prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu podpisał umowę bilateralną w ramach europejskiego programu z Uniwersytetem w Tulonie (Francja).

Z nowej współpracy będą mogli skorzystać studenci oraz kadra dydaktyczna kierunków: Informatyka, Mechanika i budowa maszyn zarówno z obu Uczelni.
     Uniwersytet w Tulonie - powstał w 1968 roku. Obecnie studiuje tu 9 tysięcy studentów, z czego 1200 to obcokrajowcy. Uczelnia zatrudnia 482 profesorów i naukowców oraz 391 pracowników administracji i pracowników technicznych. Uczelnia ściśle współpracuje z instytucjami społecznymi i gospodarczymi regionu, w celu dostosowania programów naukowych i prac badawczych na ich potrzeby. Uniwersytet jest instytucją interdyscyplinarną złożoną z 5 kampusów i 15 jednostek badawczych.
     Uniwersytet w Tulonie oferuje różne stopnie naukowe w następujących dziedzinach: Sztuka, Literatura i Języki; Prawo, Ekonomia i Zarządzanie; Nauki humanistyczne i społeczne; Nauki techniczne.
     Elbląska PWSZ może się poszczycić realną współpracą z partnerami międzynarodowymi. Władze cenią sobie współpracę międzynarodową, dlatego w podejmowanych działaniach kładą szczególny nacisk na podtrzymywanie istniejących kontaktów zagranicznych i pozyskiwanie nowych relacji z partnerami zagranicznymi.
     Obecnie w ramach Programu Erasmus Plus PWSZ w Elblągu posiada łącznie 21 umów. Dzięki programowi studenci mogą wyjeżdżać do Czech, Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Macedonii, Chorwacji, Włoch, na Słowację, Węgry i Łotwę. Wymiana studentów w programie Erasmus Plus obejmuje wyjazdy stypendystów do zagranicznych uczelni na odbycie części studiów. - Jestem mile zaskoczony polską gościnnością i pięknym krajobrazem – mówi Pablo Camporro z Hiszpanii – zajęcia prowadzone w PWSZ w Elblągu są na wysokim poziomie a studenci bardzo życzliwi i pomocni.
     W roku akademickim 2014/15 z oferty Erasmusa skorzysta łącznie 42 studentów PWSZ w Elblągu (12 studentów wyjeżdżających na studia oraz 30 studentów wyjeżdżających na praktyki zawodowe).
     
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex W3 Multi
Żarówki LED
Clinex Grill
Pieczątki Firmowe