Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Fundusze unijne a rozwój regionalny

W piątek 26 października w Domu Studenckim nr 2 PWSZ w Elblągu przy ul. Wspólnej 11-13 odbędzie się konferencja naukowa pt. „Fundusze unijne a rozwój regionalny”. Jest to czwarta konferencja związana z tematyką rozwoju regionalnego, organizowana przez Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu.

W czasie tegorocznej konferencji będą prezentowane referaty dotyczące środków Unii Europejskiej przeznaczonych na rozwój regionów. Wystąpią ekonomiści z PWSZ w Elblągu, PWSZ w Lesznie, z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, WSHE z Włocławka a także reprezentanci Urzędu Pracy w Elblągu oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczestnictwo prelegentów z różnych stron Polski umożliwi wymianę poglądów opartych o unikalne doświadczenia wielu ośrodków.
     Spotkanie uczestników konferencji będzie także szansą do nawiązania współpracy pomiędzy środowiskami naukowymi i inspiracją do planowania badań nad rozwojem regionalnym.
     
     Program konferencji:
     godz. 10 - oficjalne otwarcie konferencji: rektor PWSZ w Elblągu prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska, dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ dr hab. Krystyna Gomółka, prof. PWSZ
     godz. 10.30 - „Specyfika projektów międzynarodowych w nowej perspektywie finansowej” - mgr Małgorzata Samusjew (PWSZ Elbląg)
     godz. 10.50 - „Europejski Fundusz Społeczny jako instrument wspomagający kształtowanie kapitału ludzkiego na szczeblu regionalnym” - mgr Magdalena Kasperska (PWSZ Leszno)
     godz. 11 - „Wspieranie rozwoju zasobów ludzkich z Europejskiego Funduszu Społecznego
     w województwie łódzkim” - dr Dorota Kobus-Ostrowska (Uniwersytet Łódzki)
     godz. 11.30 - „Wpływ procesów integracyjnych na współpracę transgraniczną. Przykład Euroregionu Nysa” - dr Krzysztof Kociubiński (Uniwersytet Wrocławski)
     godz. 11.50 - dyskusja
     godz. 12.40 - „Formy rywalizacji pomiędzy regionami a fundusze strukturalne” - mgr Anna J. Strzelecka (WSHE Włocławek)
     godz. 13 - „Charakterystyka wydatków projektów szkoleniowych i doradczych dofinansowanych ze źródeł Europejskiego Funduszu Społecznego w Województwie Śląskim” - Rafał Zachorowski (Śląski Urząd Wojewódzki)
     godz. 13.20 - „Fundusze unijne w finansowaniu Programu Rewitalizacji Gospodarczej Obszaru Delty Wisły i Zalewu Wiślanego” - dr inż. Tadeusz Liziński (PWSZ Elbląg)
     godz. 13.40 - dyskusja
     godz. 14.20 - „Projekty Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich” - Iwona Radej (dyr. Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu)
     godz. 14.40 - „Audyt środków finansowych z funduszy Unii Europejskiej” - dr Henryk Gawroński (PWSZ Elbląg)
     godz. 15 - „Polityczne uwarunkowania rozwoju regionalnego w oparciu o doświadczenia województwa warmińsko-mazurskiego” - dr Krzysztof Sidorkiewicz (PWSZ Elbląg)
     godz. 15.20 - dyskusja i zakończenie konferencji.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Paryżem
Naklejki na meble
Fototapety do salonu
Fototapety one color