UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Gruba kasa dla studentów

 

Studia dzienne w PWSZ w Elblągu, tak jak w innych publicznych uczelniach są bezpłatne. Jednak już samo życie studenckie trochę kosztuje, zwłaszcza gdy uczelnia znajduje się poza miejscem zamieszkania. Studia w elbląskiej PWSZ można odbyć za darmo, a nawet nieźle na nich zarobić! Jak to możliwe?

Na stypendia dla studentów PWSZ w Elblągu przeznaczy w tym roku kwotę ponad 3 milionów złotych! Środki te zostały rozdzielone na: stypendia socjalne, stypendia rektora dla najlepszych studentów, stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogi. Oczywiście są studenci, którzy otrzymują jednocześnie kilka rodzajów stypendium, nawet 2040 zł miesięcznie.
      
       Tak bogaty system stypendialny pozwala obniżyć, a nawet całkowicie pokryć koszty związane z nauką. Co więcej – elbląska PWSZ-tka prowadzi obecnie ogólnopolski projekt pt. Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych, realizowany z PO WER - Oś III Szkolnictwo Wyższe dla gospodarki i rozwoju. Dzięki temu każdy student, przystępujący do projektu, w ramach odbywanej praktyki zawodowej otrzymuje stypendium w wysokości 2300,60 zł miesięcznie! W samej PWSZ w Elblągu, z „projektowych” stażowych skorzystało już ponad 200 studentów. Aktualnie trwa nabór do II tury Projektu.

 


      
       Projekt daje możliwość ściślejszego powiązania studiów ze środowiskiem pracy. Dzięki temu studenci będą lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś poszerzą współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym. Tym samym pracodawcom łatwiej będzie dotrzeć do studentów z ofertami praktyk i wpływać na kształt studiów.
      
       Ogólnie projekt zasięgiem obejmie 7 000 studentów, którzy w ramach działań uczelni wspartych z EFS, podniosą swoje kompetencje zawodowe i tym samym uzyskają szanse na uzyskanie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie na lokalnych rynkach pracy.
      
       Rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu rozpoczęła się 1 czerwca. Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej
http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja.
      


                                                                     ------ artykuł sponsorowany -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl