Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Indeks Start2Star dla maturzystów

Indeks Start2Star to nowatorski program stypendialny, dzięki któremu najzdolniejsi maturzyści pochodzący z niezamożnych rodzin mogą otrzymać wsparcie finansowe na cały okres studiów.

Jak zapewniają pomysłodawcy programu - Fundacja im. Lesława A. Pagi, Fundacja LC Heart związana z Leszkiem Czarneckim i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - szczęśliwcy, którzy pozytywnie przejdą rekrutację na wymarzony kierunek i przekonają do swoich planów Komisję Stypendialną, przez okres trwania studiów nie będą musieli martwić się o swoje utrzymanie. Wielkość stypendium bytowego przyznawanego w ramach Programu „Indeks
     Start2Star” zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb beneficjentów programu. Miesięcznie jego wysokość wyniesie średnio 1300 zł. Stypendium przyznawane jest na cały regulaminowy okres trwania studiów. W przypadku studiów dwustopniowych, Kapituła może przedłużyć przyznawanie stypendium na okres trwania uzupełniających studiów magisterskich. Ze stypendium mogą zostać pokryte koszty utrzymania studenta w miejscu studiowania, koszty związane z nauką, koszty uczelni obciążające studenta oraz inne wzajemnie ustalone koszty dodatkowe.
     O uzyskanie stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star”mogą ubiegać się osoby, które spełniają wszystkie poniższe wymagania. Osoba ubiegająca się o stypendium:
     - musi być uczniem ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej,
     - w bieżącym roku szkolnym przystępować do zdawania egzaminu maturalnego,
     - uzyskiwać dobre wyniki w nauce - w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej uzyskana średnią ocen powyżej 4,0,
     - po uzyskaniu świadectwa maturalnego będzie starać się o przyjęcie na wyższą uczelnię,
     - aktywnie działa po zajęciach lekcyjnych,
     - miesięczny dochód netto w jej rodzinie na osobę nie przekroczył 800 zł od dwóch lat podatkowych.
     Rekrutacja będzie się odbywać w trzech etapach.
     
     I etap rekrutacji
     1 październik 2007 r. - początek przyjmowania wniosków o przyznanie stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star”.
     30 maja 2008 r. godz. 24 - ostateczny termin przyjmowania wniosków o przyznanie stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star”.
     30 czerwca 2008 r. godz. 24 - ostateczny termin przyjmowania dokumentów nr 1.
     30 lipca 2008 r. - ogłoszenie listy nazwisk osób, które zostały zakwalifikowane do II etapu rekrutacji.
     Formularz zgłoszeniowy
     Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji do programu „Indeks Start2Star”, są zobowiązane wypełnić formularz zgłoszeniowy. Termin nadsyłania formularza mija 30 maja 2008 r. o godz. 24.
     Dokumenty nr 1
     Osoby zainteresowane otrzymaniem stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star” są zobowiązane złożyć do dnia 30 czerwca 2008 r. następujące dokumenty:
     - kopię świadectwa ukończenia przedostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej,
     - kopie dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe m.in. w olimpiadach i konkursach przedmiotowych,
     - list/y rekomendacyjne od nauczyciela/li i dyrektora szkoły, w którym zostaną poświadczone osiągnięcia kandydata, jego aktywność, a także sytuacja majątkowa,
     - oryginały zaświadczeń o dochodach kandydata i członków jego rodziny, z którymi pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym, osiąganych w dwóch ostatnich latach podatkowych, wydane przez właściwe organy.
     
     II etap rekrutacji
     20 sierpnia 2008 r. godz. 24 - ostateczny termin przyjmowania dokumentów nr 2.
     29 sierpnia 2008 r. - ogłoszenie listy nazwisk osób, które zostały zakwalifikowane do III etapu rekrutacji.
     Dokumenty nr 2
     30 lipca 2008 r. zostanie ogłoszona lista kandydatów zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji. Osoby te w celu kontynuacji starań o otrzymanie stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star” bedą zobowiązane do złożenia do dnia 20 sierpnia 2008 r. następujących dokumentów:
     - kopii świadectwa maturalnego,
     - kopii decyzji o przyjęciu na studia na wybranej uczelni na terytorium Polski,
     - eseju, w którym znajdzie się uzasadnienie wyboru danego kierunku studiów i wybranej uczelni,
     - opis aktywności kandydata w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości lub/i edukacji ekonomicznej lub/i działalności społecznej lub/i wolontariatu, potwierdzony przez nauczyciela.
     
     III etap rekrutacji
     1-10 września 2008 r. - rozmowa kwalifikacyjna
     21 września 2008 r. - ogłoszenie listy osób, którym zostało przyznane stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star”
     Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać on-line (www.S2S.paga.org.pl) lub w przypadku jakiś problemów pobrać go ze strony, uzupełnić i dostarczyć razem z dokumentami.
     
     Fundacja im. Lesława A. Pagi
     ul. Piękna 18
     00-549 Warszawa
     z dopiskiem: stypendium „Indeks Start2Star”
     lub złożyć osobiście w siedzibie Fundacji im. Lesława A. Pagi codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Dokumenty powinny zostać umieszczone w teczce, na której znajdzie się imię, nazwisko oraz adres zamieszkania kandydata.
     
     Więcej informacji: www.S2S.paga.org.pl pod nr tel (022) 511 01 70.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a moim zdaniem te stypendia sa jakies glupie :/ znam wiele osob zdolnych w roznych dziedzinach nauki ale nie akurat ze wszystkiego. .. bo srednia np. 5,4 to mozna zdobyc bez problemu jak sie czlowiek pouczy ale niektorych rzeczy to pomimo kucia nieda sie pojac a sa tacy, co wlasnie sa bardzo dobrzy w jednej dziedzinie i dla nich tez powinny byc stypendia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-15)
 • dokladnie k, ,, dokladnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-16)
 • szkoda, że mi się nigdy nie udało skorzystać. bardzo dużo by mi to pomogło. teraz są inne czasy, ale widać też że są chętni ludzie by pomagać, jak wymienieni państwo Czarneccy właśnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  asienka152(2013-08-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna