UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Integralia. Wymiary studenckiej humanistyki

 
Elbląg, Integralia. Wymiary studenckiej humanistyki
fot. nadesłana

Jutro (1 czerwca)o godz. 9 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 22 odbędą się kolejne „Integralia. Wymiary studenckiej humanistyki”. Ta studencko-doktorancka konferencja naukowa, która w tym roku odbędzie się po raz czternasty, stanowi okazję do prezentacji dorobku naukowego studentów specjalności humanistycznych.

Prezentacje odnoszą się zarówno do zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych. Organizatorzy nie narzucają tematów prac. Zasugerowano jedynie obszary, w które powinny wpisywać się referaty. Wśród nich znajdują się takie dziedziny, jak: językoznawstwo, historia i teoria literatury czy dydaktyka języków obcych.
       Prezentacje są różnorodne, nie brakuje w nich tematów odnoszących się do współczesnej kultury audiowizualnej: w ubiegłych latach pojawiły się referaty z analizą popularnych seriali i filmów, a nawet gier komputerowych.
       Najlepsze prace publikowane są w monografii „Integralia. Wymiary studenckiej humanistyki”. Aktualnie w opracowaniu redakcyjnym jest piąta edycja, która ukaże się po wakacjach. Tegoroczne referaty pojawią w kolejnym wydaniu.
       Referaty często są fragmentami prac licencjackich lub magisterskich. Wśród referentów są studenci różnych uczelni, w tym absolwenci PWSZ w Elblągu, którzy obecnie studiują na kierunkach magisterskich i doktoranckich.
       Tradycyjnie konferencja jest podzielona na obrady plenarne i trzy sekcje tematyczne, w tym jedną anglojęzyczną.
      
       Program konferencji
       9.00 - Uroczyste otwarcie konferencji.
       9.15 – 11.00 -  Obrady plenarne (sala nr 23)
       Waleczne królewny i mądre władczynie – wizerunek kobiety w filmowych adaptacjach baśni współczesnego Hollywood – Aleksandra Szczepańska (IV rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Odbicie współczesnego światopoglądu w produkcjach telewizyjnych. Studium przypadku na przykładzie serialu „Sense8” – Martyna Maczyszyn (I rok filologii angielskiej magisterskich studiów uzupełniających UG, absolwentka PWSZ w Elblągu)
       Ignacy Hołowiński – życie i twórczość – Anna Gissel (III rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Recepcja „Kodu Leonarda da Vinci” wśród środowisk katolickich – Katarzyna Szuchiewicz (IV rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Między tradycją a nowoczesnością. Powieściowy Sherlock Holmes a jego najnowsze wcielenie filmowe i telewizyjne – Ilona Warpas (V rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Cyfrowe narzędzia dla (nie)cyfrowego nauczyciela – Andrzej Lasota (V rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Nazwy własne zawierające leksem „solidarność” w ujęciu kulturalno-językowym – Karolina Czemplik (IV rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
      
       11.15 – 13.00 Obrady plenarne (sala nr 23)
       Bardobijka, Wdowibrat i Żelazogryz wchodzą do baru, czyli o neologizmach w grach komputerowych – Katarzyna Furmaniak (II rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Kobiety, miłość i Hłasko – Monika Szałas (III rok filologii polskiej PWSZ w Elblągu)
       Czeczenia – podporządkowany Inny? Postkolonializm w cyklu Tymoteusza Karpowicza „Moja Czeczenia” – Wiktoria Zajda (III rok filologii polskiej UG)
       Serożerca, fajfoklok i hamburger, czyli Inny w języku studentów – Sylwia Folgert (II rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Obraz kobiety we współczesnych tekstach reklamowych – Krzysztof Wójcik (II rok filologii polskiej PWSZ w Elblągu)
       Świt i zmierzch. Inspiracje genologiczne w cyklu hejnałowym Hieronima Morsztyna – Sylwia Kawska (IV rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Utena i spółka, czyli baśń i queer po japońsku – Krystyna Izabela Rybicka (IV rok Filologicznych Studiów Doktoranckich UG)
       Serdecznie zapraszamy!
      
Aleksandra Thiede, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama