Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inżynieria środowiska – studiuj zawodowo!

Od roku akademickiego 2015/16 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu uruchamiany jest nowy kierunek studiów Inżynieria środowiska ze specjalnością sieci i instalacje wewnętrzne. Jest to odpowiedź naszej Uczelni na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów posiadających uprawnienia budowlane branży sanitarnej. Takie uprawnienia mogą uzyskać właśnie absolwenci nowego kierunku, w ramach którego przygotowujemy inżynierów potrafiących projektować, nadzorować wykonawstwo i eksploatować sieci i urządzenia służące poprawie jakości środowiska zewnętrznego i wewnętrznego.

Dlaczego właśnie sieci i instalacje wewnętrzne?
     - W wyniku przeprowadzonych analiz rynku pracy, stwierdzono rosnące zapotrzebowanie na inżynierów tzw. branży sanitarnej posiadających uprawnienia budowlane. Nowy kierunek studiów Inżynieria środowiska ze specjalnością sieci i instalacje wewnętrzne, uruchamiany, wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Przygotowuje inżyniera specjalizującego się w projektowaniu oraz nadzorze nad wykonawstwem: instalacji wewnętrznych (np. instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych); sieci zewnętrznych (wodociągowych, kanalizacyjnych lub gazowych np. w miastach); instalacji, urządzeń i obiektów - stosowanych do poprawy wybranych elementów środowiska - stosowanych w zakładach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków i zakładach unieszkodliwiania odpadów. Absolwent nowej specjalności będzie przygotowany do ścisłej współpracy z inżynierami budownictwa na różnych etapach inwestycyjnych. Ponadto, po odbyciu niezbędnego stażu pracy będzie mógł ubiegać się o uprawnienia zawodowe, bardzo cenione przez pracodawców - powiedział Dyrektor Instytutu Politechnicznego dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. nadzw.
     
     Ukończenie takich studiów stanowi także punkt wyjściowy do dalszej specjalizacji np. w zakresie melioracji, co ze względu na specyfikę i walory środowiskowe naszego regionu, a w szczególności Żuław Wiślanych jest wartością dodaną, ze względu na duże zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na specjalistów tej unikalnej branży.
     
     Dlaczego warto studiować Inżynierię środowiska?

     - Daje najlepsze perspektywy w znalezieniu interesującej i satysfakcjonującej pracy w biurach projektów oraz firmach wykonawczych i eksploatujących obiekty służące ochronie środowiska wewnętrznego i zewnętrznego.
     
     - Zdobyta wiedza i nabyte umiejętności otwierają możliwość podjęcia samodzielnej działalności gospodarczej – bardzo popularnej formy zatrudnienia w tej branży – oferującej usługi w dziedzinie inżynierii środowiska.
     
     - Po studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym, absolwent może ubiegać się o tzw. uprawnienia budowlane branży sanitarnej do kierowania robotami bez ograniczeń i do projektowania w ograniczonym zakresie. Zdobyte uprawnienia otwierają szerokie możliwości podejmowania pracy zawodowej.
     
     Korzystne zmiany w prawie budowlanym!

     Ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do niektórych zawodów regulowanych (Dz. U. z 2014 r. poz. 768) wprowadziła szereg zmian przepisów ustawy Prawo budowlane dotyczących samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – powiedział mgr inż. Andrzej Stasiorowski, Przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Warmińsko-Mazurskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
     
     - Wprowadzono możliwość uznania praktyki studenckiej za część lub całość praktyki zawodowej, w przypadku, gdy odbywała się na studiach w zakresie odpowiadającym programowi kształcenia opracowanemu z udziałem organu samorządu zawodowego – dodał A. Stasiorowski.
     
     Ustawa skraca wymagany okres praktyki zawodowej do jednego roku w przypadku ubiegania się o uprawnienia budowlane do projektowania i do 1,5 roku w przypadku ubiegania się o uprawnienia budowlane do kierowania robotami.
     
     Ustawa wprowadza ponadto możliwość ubiegania się o uprawnienia bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi dla osób z wykształceniem pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej specjalności. Wprowadza się również możliwość ubiegania się o uprawnienia w ograniczonym zakresie do kierowania robotami budowlanymi dla osób z wykształceniem pierwszego stopnia na kierunku pokrewnym dla danej specjalności. W obu przypadkach wymaga się tylko dłuższej, trzyletniej praktyki zawodowej.
     
     Dlaczego w PWSZ w Elblągu?

     Instytut Politechniczny PWSZ w Elblągu już od 16 lat oferuje solidne kształcenie inżynierów. Oprócz nowego kierunku Inżynieria środowiska ze specjalnością sieci i instalacje wewnętrzne w ofercie kształcenia dającego dużą szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w kraju jak i za granicą są: Mechanika i budowa maszyn i Budownictwo, gdzie kształceni są inżynierowie, dobrze przygotowani do wykonywania zawodu.
     
     Wyjątkowo dobra, wieloletnia współpraca z przedsiębiorcami z regionu zapewnia również ciekawe zajęcia w pracowniach przemysłowych elbląskich zakładów. Studenci odbywają praktyki w wiodących firmach w regionie i dzięki temu już na studiach zdobywają umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe oraz nawiązują kontakty, które owocują podjęciem po studiach pracy. Semestralne praktyki zawodowe studenci kierunków inżynierskich, w ramach programu Erasmus+, mogą odbywać również w firmach zagranicznych. Studenci pragnący pogłębiać swoją wiedzę i połączyć ją z praktyką, mogą brać udział w pracach licznych kół naukowych.
     
     - Dysponujemy świetną bazą dydaktyczną i badawczą w postaci doskonale wyposażonych laboratoriów, szczególnie w nowo wybudowanym obiekcie – zapewniła dr Agata Rychter, Zastępca Dyrektora Instytutu Politechnicznego PWSZ w Elblągu.
     
     - Nie ulega wątpliwości, że z racji interdyscyplinarności i wielowątkowości, studia na kierunku Inżynieria środowiska, należą do jednych z najciekawszych i dających wiele satysfakcji zarówno podczas zdobywania wiedzy, jak i w trakcie pracy zawodowej - dodaje A. Rychter.
     
     Nie pozostaje nic innego jak zachęcić wszystkich do podjęcia starań o zdobycie indeksów PWSZ w Elblągu.
     
     Rekrutacja na rok akademicki 2015/16 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu już trwa! Zapoznaj się z pełną ofertą kształcenia na stronie: www.pwsz.elblag.pl.
     
------ Reklama ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl