Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Islamizacja Europy czy europeizacja islamu

Elbląg, Islamizacja Europy czy europeizacja islamu

W czwartek 8 listopada o godzinie 15.15 w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 22 odbędzie się wykład otwarty księdza dra Adama Wąsa pt. „Euroislam. Islamizacja Europy czy europeizacja islamu?” .

Ks. dr Adam Wąs już po raz drugi na PWSZ podczas swojego wykładu będzie mówił o istocie islamu oraz tolerancji religijnej. Zeszłoroczny wykład „Tradycyjny Islam a współczesny świat” zgromadził wielu słuchaczy. Ks. dr Adam Wąs skupił się wówczas na roli i miejscu kobiet w kulturze islamu, zaprezentował kontrowersyjny film dokumentalny o życiu jednej z muzułmanek oraz charakterystyczne dla islamu przedmioty codziennego użytku.
     Ks. dr Adam Wąs jest arabistą i islamologiem, misjonarzem, dyrektorem Centrum Dialogu Kultur i Religii w Pieniężnie; wykładowcą religiologii i islamologii w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie (UWM w Olsztynie). Jest członkiem zarządu Instytutu Misjologicznego SVD w St. Augustin (Niemcy). Zajmuje się m.in. dialogiem chrześcijańsko-muzułmański, fundamentalizmem islamskim oraz relacjami chrześcijańskiej misji a islamskiej da’wa. Od 2006 r. jest członkiem Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przy Radzie ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski. Jest absolwentem Papieskiego Instytutu Studiów Arabistycznych i Islamologicznych w Rzymie i KUL-u; studiował w Jordanii, St. Augustin, Kairze, Tunisie, Nairobi. W latach 1991-1994 pracował na misji w Kenii.
     Na wykład wstęp wolny.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem