Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jedyne bezpłatne studia magisterskie w Elblągu!

 
Elbląg, Jedyne bezpłatne studia magisterskie w Elblągu!

 PWSZ w Elblągu otrzymała pozytywną decyzję MNiSW na prowadzenie studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Pedagogika. Studia II stopnia będą realizowane w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu.

Celem kształcenia studentów na kierunku: Pedagogika w specjalnościach: wczesna edukacja, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią jest nabycie rozległej wiedzy i umiejętności praktycznych przez przyszłych nauczycieli.
     
     - Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Stosowany system boloński przewiduje elastyczność w wyborze niektórych przedmiotów i dopasowanie zestawu zajęć do własnego kierunku rozwoju kariery naukowej lub zawodowej. Absolwenci studiów II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magistra i są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, rozpoczęcia studiów podyplomowych lub studiów doktoranckich – mówi mgr Teresa Kubryń, Dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu.
     

     Absolwent studiów drugiego stopnia – magisterskich kierunku pedagogika o specjalności wczesna edukacja będzie posiadał pogłębioną i szczegółową wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki i psychologii dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie planowania, organizowania, realizowania i ewaluacji procesu dydaktyczno-wychowawczego na etapie wczesnej edukacji (przedszkole i klasy I – III szkoły podstawowej). Może znaleźć zatrudnienie jako nauczyciel przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej w klasach I – III szkoły podstawowej. Jednocześnie będzie mógł prowadzić zajęcia w ramach edukacji domowej, nauczania indywidualnego oraz realizacji projektów unijnych związanych z edukacją małego dziecka.
     
     Absolwent o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju dziecka zdobędzie przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego oraz zagrożonego niepełnosprawnością. Wiąże się to z przygotowaniem do projektowania i realizowania indywidualnych programów zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z uwzględnieniem działań wspomagających rodzinę. Student będzie posiadał kompetencje do prowadzenia długofalowych działań rewalidacyjno-wychowawczych, stymulujących rozwój dziecka oraz do udzielania konsultacji i instruktażu rodzicom i innym specjalistom opiekującym się dzieckiem.
     
     Absolwent specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią będzie posiadał kwalifikacje do realizacji zadań w placówkach oświatowych, opiekuńczych, wychowawczych, terapeutycznych, socjalnych oraz kwalifikacje umożliwiające mu zatrudnienie w instytucjach społecznych i edukacyjnych specjalizujących się w opiece i edukacji dziecka oraz opiece osób dorosłych. Będzie przygotowany do pracy z rodziną w charakterze np. asystenta rodziny oraz do samodzielnego organizowania procesów opiekuńczych i wychowawczych w ramach własnej działalności gospodarczej.
     
     - Studia te będą miały charakter praktyczny, co oznacza, że większość zajęć będzie prowadzona w formie ćwiczeń i warsztatów przez osoby posiadające doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią. Oznacza to także, że studenci będą realizowali praktykę w wymiarze trzech miesięcy. Praktyka ta przyczyni się do rzetelnego przygotowania zarówno merytorycznego, jak i metodycznego – podkreśla dr Iwona Kijowska, Prorektor ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu.
     

     - Proponowane studia magisterskie niewątpliwie przyczynią się do podniesienia poziomu zawodowego przyszłych nauczycieli, zwiększając ich kwalifikacje i kompetencje. Jest to bardzo istotne, ponieważ poziom wykształcenia i zakres kompetencji nauczycieli ma przecież olbrzymi wpływ na rozwój i kształtowanie osobowości młodego człowieka - dodaje.
     Ponadto w ofercie Instytutu Pedagogiczno-Językowego w roku akademickim 2016/2017 są bezpłatne studia licencjackie o kierunkach:
     
     • Pedagogika
     - pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pomocą rodzinie 
     - wczesna edukacja z językiem angielskim 
     - wczesna edukacja z terapią pedagogiczną 
     
     • Pedagogika specjalna
     - logopedia z terapią pedagogiczną 
     - oligofrenopedagogika z socjoterapią 
     
     • Filologia
     - lingwistyka stosowana - jęz. angielski z jęz. niemieckim 
     - filologia angielska - nauczycielska
     - filologia angielska - języki obce w biznesie
     

     • Filologia polska
     - dziennikarstwo i nowe media
     - filologia polska z językiem angielskim
     - filologia polska - nauczycielska
     
     Instytut zaprasza również na studia podyplomowe, pełna oferta kształcenia dostępna jest na stronie www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja. Rekrutacja trwa – zapraszamy!
     
     PWSZ w Elblągu
#studiujzawodowo
     
     
--------- Reklama --------- 
     
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl