Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jeśli chcesz pracować

Już wkrótce rozpoczyna się rok akademicki. Niektórzy będą musieli podjąć dodatkową pracę, aby dorobić do licznych wydatków związanych z nauką. Przypominamy więc, jakie skutki finansowe rodzi zawarcie umowy-zlecenia przez studenta.

Na podstawie umowy-zlecenia zleceniobiorca zobowiązuje się do świadczenia prac o stałym charakterze ich wykonywania, np. prowadzenia sekretariatu, wprowadzania danych do bazy przez określony umową okres. W tym rodzaju umowy, zryczałtowane koszty uzyskania przychodu wynoszą 19 proc., odejmujemy je więc od wynagrodzenia, a następnie od otrzymanej różnicy odejmujemy 19 proc. zaliczki na podatek i tę właśnie kwotę potrącamy od sumy wynagrodzenia brutto.
     Studenci wyższych uczelni do 26 roku życia są zwolnieni z opłacania składek emerytalnych i rentowych, ale mogą wpłacać je dobrowolnie, np. z myślą o przyszłej emeryturze. Składka emerytalna opłacana przez zainteresowanego wynosi 9,76 proc., zaś rentowa 6,5 porc. (pieniądze te trafiają do ZUS-u, który przekazuje ich część do wybranego przez daną osobę otwartego funduszu emerytalnego). Podobne kwoty wnosi zleceniodawca.
     Natomiast studenci, którzy ukończyli 26 rok życia i praca na umowę-zlecenie jest ich jedynym źródłem dochodu, mają obowiązek płacenia składek ZUS. Dobrowolne jest ubezpieczenie chorobowe. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe. W przypadku tego ubezpieczenia, 7,75 porc. podstawy wynagrodzenia odlicza się od zaliczki na podatek dochodowy na kasę chorych.
     
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka
Fototapety z uliczkami