Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konferencja na znak solidarności

15 września w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej 2 odbędzie się konferencja z okazji Ogólnopolskich Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie w ramach kampanii „ Drzwi Otwarte - Schizofrenia”, które obchodzone są już po raz siódmy w całej Polsce. Organizatorem elbląskich obchodów jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Elblągu.

- Elbląskie obchody Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie trwać będą dwa dni - 14 i 15 września. Tego typu inicjatywy mają na celu przede wszystkim zmianę uproszczonego i krzywdzącego postrzegania osób chorych na schizofrenię oraz stworzenie chorym warunków do reintegracji ze społeczeństwem - mówi Ludwika Załuska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu. - Chcemy pokazać, że są to tacy sami ludzie jak my, którzy chcą się uczyć, pracować, kochać i być kochanymi, bawić się, którzy chcą być traktowani godnie i poważnie. Blisko 1 milion Polaków przeżywa kryzys psychiczny. Wielu z nich powraca do zdrowia i pełnienia ról społecznych. Jednak niezbędnym warunkiem reintegracji społecznej osób niepełnosprawnych, z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego, jest akceptacja otoczenia wynikająca ze zrozumienia istoty choroby. Dlatego też poprzez organizację festynu oraz konferencji chcemy stworzyć mieszkańcom Elbląga możliwość przybliżenia problematyki chorób psychicznych, wspólnej zabawy, a przez to nauki tolerancji i akceptacji społecznej dla osób chorych psychicznie. Przez 5 lat obchody były organizowane w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Winnej 9 i cieszyły się dużym zainteresowaniem samych beneficjentów, ich rodzin oraz przyjaciół. W tym roku chcemy przybliżyć problem schizofrenii szerszemu gronu społeczności lokalnej. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy m.in. Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, z którą współpracujemy już od kilku lat. W drugim dniu obchodów, 15 września, w siedzibie EUH-E, przy ul Lotniczej 2 odbędzie się konferencja poświęcona problematyce chorób psychicznych. Przewidziana jest również wystawa pokonkursowa „Plakat przemawiający za solidarnością z osobami chorymi na schizofrenię”, którą będzie można oglądać w galerii „Bonitas” EUH-E.
     Program obchodów:
     14 września (niedziela)
     10.00 – Msza Św. w intencji chorych, rodzin i opiekunów- Katedra Św. Mikołaja
     11.00- 13.00 – wycieczka z przewodnikiem – Starówka Elbląska
     14.00-18.00 – Symboliczne przejście przez otwarte drzwi, uroczyste otwarcie obchodów, występy zespołów, konkursy sportowe, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za konkurs plastyczny
     15 września (poniedziałek)
     11.00-13.00 konferencja w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Lotniczej 2
     – „Praca dla chorych psychicznie” – wykład
     – Prezentacja Elbląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie ich Rodzinom i Opiekunom " PRO- FAMILIA"
     – Dyskusja.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE