Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marsz po stypendium

Studia to taki czas w życiu człowieka, że choćby nie wiadomo jak się starał, to zawsze ma za mało pieniędzy. Każde dodatkowe wspomożenie studenckiego portfela jest na wagę złota. Od dziś studenci w województwie warmińsko-mazurskim mogą starać się właśnie o taki zastrzyk gotówki.

Wystarczy poświęcić kilka minut na wypełnienie wniosków, odczekać maksymalnie dwa dni na odbiór wymaganych zaświadczeń, wyskoczyć na chwilę do Olsztyna, gdzie trzeba złożyć wszystkie wymagane dokumenty i już można liczyć na czerwcową wypłatę w wysokości 3150 zł. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, to musimy dodać, że aby dostać te pieniądze, trzeba spełnić kilka wymogów.
     Na początek warto już dziś zapoznać się ze szczegółowym regulaminem przyznawania stypendium ( http://www.efs.warmia.mazury.pl/index.php?other=1&name=news_read&id_news=125 ). W skrócie jednak możemy podpowiedzieć, że najważniejszym z warunków dostania stypendium jest zameldowanie (czasowe lub stałe) w województwie warmińsko-mazurskim. Ten wymóg należy potwierdzić zaświadczeniem z właściwego urzędu (w Elblągu to Urząd Miejski). Przy odrobinie szczęścia ten dokument dostaniemy w ciągu kilku minut.
     Równie ważnym warunkiem przy ubieganiu się o te kuszące trzy tysiące złotych jest niski dochód rodziny studenta w 2007 roku. W przeliczeniu na osobę kwota ta nie może przekraczać 504 zł netto (jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, pułap zwiększa się do 583 zł na osobę). O zaświadczenie potwierdzające ten fakt trzeba udać się do Urzędu Skarbowego (w Elblągu - przy ul. Mickiewicza). W elbląskim US z wypełnionym wnioskiem (można go wziąć z punktu informacyjnego lub pobrać ze strony internetowej urzędu: http://www.olsztyn.is.gov.pl/2805/index.php?option=com_pobierz&id_pliku=20090409074337.pdf kierujemy swoje kroki do stanowiska H. Na ten wniosek trzeba jednak poczekać jeden-dwa dni.
     Kolejnym punktem programu przybliżającym studenta do stypendium jest wizyta w dziekanacie. I choć często zdarza się, że studenci nie wiedzieć czemu niespecjalnie lubią odwiedzać swój dziekanat, to tym razem muszą zacisnąć zęby i postarać się o zaświadczenie potwierdzające kontynuowanie studiów w danym roku akademickim (2008/2009).
     Dodatkowo ci studenci, którzy pochodzą z rodzin posiadających gospodarstwo rolne, muszą pobrać zaświadczenie z Urzędu Gminy o powierzchni gospodarstwa rolnego w hektarach przeliczeniowych.
     I to by było na tyle. Teraz wystarczy te z niemałym trudem wychodzone zaświadczenia oraz wypełniony wniosek o przyznanie stypendium (pobrany ze strony z regulaminem) wziąć ze sobą do Olsztyna. W tym roku właśnie tam, w Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Emilii Plater 1 przyjmowane będą studenckie podania o stypendium.
     
     Jeśli będziecie mieli jakieś wątpliwości dotyczące przyznawania stypendium, to możecie je wyjaśnić podczas Dni Otwartych, które odbędą się 9 i 16 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w godzinach od 10 do 14. Gdybyście jednak w tych dniach nie mogli zawitać do Olsztyna, to więcej informacji możecie uzyskać pod numerem telefonu 089 521 97 14 (17, 18, 21).
     
     Starania o stypendium warto zacząć od zaraz, bowiem na złożenie dokumentów macie czas tylko do 18 maja. W naszym regionie wypłaconych będzie około 750 stypendiów. Powodzenia!
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kubek z Grawerem
Długopis i Pióra z Grawerem
Pieczątki Firmowe